16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Христијан Мицкоски
CentarТОП ВЕСТИ

Заев: Изгубен е Мицкоски, ако некој го најде нека го врати во ВМРО-ДПМНЕ

M T
Премиерот, Зоран Заев, реагира на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека македонскиот идентитет е изгубен и дека утре во Софија македонската делегација ќе...
Македонија

(Видео) Мицкоски: Имаме заробена држава, Македонија мора да се придвижи кон ЕУ

CENTAR MKD
„Ваквите настани се огромна можност за младите да научат нови работи, но и за сите нас, да научиме нешто од напредните држави и луѓето кои...
CentarМакедонија

Мицкоски: За Макпетрол има 33 милиони евра, а за тутунарите нема

CENTAR MKD
Власта на СДСМ и Зоран Заев го изгласа штетниот и по многу гледишта криминален закон за Макпетрол со кој од народната каса директно на контото...
CentarМакедонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со претседателот Пендаровски

CENTAR MKD
Пендаровски го загуби кредибилитетот за организирање на лидерски средби, по низа скандали во неговото работење, вклучувајќи ги сведочењето на реисот и доделувањето на мандатот на...
Македонија

(Видео) Мицкоски: Ќе го предводам народот во борбата против погазување на македонскиот идентитет

CENTAR MKD
Интервјуто кое Зоран Заев го даде за бугарски медиум, очигледно претставува додворување кон бугарската јавност и подготовка за македонската јавност, бидејќи тој несмасно и грубо...
CentarМакедонијаВо тренд...

СДСМ: Мицкоски е навикнат да става сопки во клучни моменти за напредокот на државата

CENTAR MKD
Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, велат од СДСМ како...
КоронавирусCentarМакедонија

Пред два дена бараше полициски час, за утре закажа протест – Што се случува со Христијан Мицкоски?

CENTAR MKD
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку социјалните мрежи повика на натпартиски протест за одбрана на црвените линии во преговорите со Бугарија, кои како што вели,...
CentarМакедонијаВо тренд...

Мицкоски во екот на пандемијата прво организираше протести, сега бара полициски час

CENTAR MKD
Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во Дневникот на Сител рече дека е за воведување полициски час како мерка за спречување на ширењето на коронавирусот....
CentarМакедонијаВо тренд...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ работи против евроатлантските интеграции на Република Северна Македонија

CENTAR MKD
ВМРО-ДПМНЕ е антидржавна партија, која работи против евроатлантските интеграции на Република Северна Македонија и стои на спротивната страна на државата и граѓаните, соопшти СДСМ. „...
CentarМакедонијаВо тренд...

Емилија Александрова: ВМРО-ДМПНЕ заслужува храбар лидер, а не бегалец и фејсбук патриот – Време е Христијан да си оди

CENTAR MKD
Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја слави револуционерната борба,...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

“Ново дефиле на Мицкоски за одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје”

CENTAR MKD
Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Анализа: Двајца носители на пратенички листи го напуштија Мицкоски, се ниша ли врвот на ВМРО-ДПМНЕ?

CENTAR MKD
Синоќа Игор Дурловски објави дека се повлекува од пратеничката фунцкија, поради како што тој вели „Пратеничка фотелја боде кога политичката прагма станува поважна од моралот“...
CentarМакедонија

Парична казна за гостилницата на „Боемска“ каде што беше затекнат Христијан Мицкоски за време на eпидемија

CENTAR MKD
Скопското основно јавно обвинителство поднесе предлог за изрекување казни против две физички и едно правно лице, гостилница на улицата Боемска во Скопје, поради сомнение дека...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Имало разлика, Заев санкциониран за сообраќаен прекршок, Мицкоски го активираше пола МВР да го спасат од казна за прекршување на мерките за заштита од КОВИД 19

CENTAR MKD
Јавноста деновиве е изненадена од тоа што премиерот Зоран Заев како и членовите на Владата Љупчо Николовски и Венко Филипче се санкционирани поради сообраќаен прекршок...
Македонија

ВМРО ДПМНЕ НА НОВ КОРОНА ПРОТЕСТ: Мицкоски ги повика граѓаните утре да излезат на протест против неправдата и мафијата

CENTAR MKD
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на нов протест што ќе се одржи утре во 18.30 часот. Како што порача Мицкоски, „ќе се протестира против...
CentarМакедонија

Врие во опозицијата по централниот комитет, партиски членови тврдат: Христијан Мицкоски е само лош глумец чија суета ја турка партијата во пропаст

CENTAR MKD
Да беше искрен во предлогот за вонреден Kонгрес и намерата да не се кандидира, ќе ја искористеше можноста што ја дава статутот, ќе си дадеше...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Смени во ВМРО ДПМНЕ: Јанушев заминува, Вело Марковски влезе во извршниот комитет

CENTAR MKD
ВМРО ДПМНЕ денеска избра нов Извршен Комитет. Централниот Комитет избра нови членови во извршниот комитет на партијата, при што најголем дел се стари ликови, но...
Македонија

СДСМ: Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев

CENTAR MKD
Соопштение за јавност – реакција на изјавата на Христијан Мицкоски Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола...
Македонија

Мицкоски од Чаир: Нема место за криминалците во политиката

CENTAR MKD
Нема место за криминалците во политиката, доаѓа обнова, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој заедно со носителот на втората изборна единица, Владо Мисајловски, ја...
Македонија

(Видео) Мицкоски во Гевгелија: СДСМ даде лажни ветувања во 2016 година, затоа ќе биде поразен на 15 јули

CENTAR MKD
„Денеска сме овде во Гевгелија. Денеска е ден во кој ќе ги посетиме не само Гевгелија, туку и Дојран, Богданци, Валандово. Ќе разговараме со граѓаните...