6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » инфраструктура
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Ковачевски: Инвестираме во инфраструктура и во услови на светска криза – 70 милиони евра за локални патишта

M T
Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на настан по повод презентација на „Проектот за поврзување на локалните патишта”. На настанот свои обраќања имаа и министрите за...
МакедонијаБизнис

МЖСПП: Обезбедени 50 милиони евра за подобрување на водната инфраструктура во општините

M T
Собранието на Република Северна Македонија го усвои Законот за задолжување на Република Северна Македонија со заем кај Европската инвестициона банка (ЕИБ) по Финансискиот договор за...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Со СДСМ продолжуваат инвестициите во инфраструктурата – го носиме Најдоброто за секоја општина

M T
Соопштение на СДСМ: СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев континуирано покажува вистинска грижа за граѓаните преку реализација на инфраструктурни проекти кои го унапредуваат квалитетот на...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

Ковачевски: Наместо странски инвестиции со 9000 ден. плата, ги помогнавме домашните инвеститори и продуктивната инфраструктура

M T
Во Цивил прес студио, заменик-министерот за финансии, Димитар Ковачевски ги коментираше критиките на опозицијата во јавноста дека има пад на странските инвестиции, дека се неспоредливи...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

СДСМ: Инвестициите во инфраструктурата продолжуваат со засилена динамика, градиме патишта за побезбеден и побрз сообраќај

M T
Соопштение на СДСМ: СДСМ останува силно посветена на спроведување на капитални инфраструктурни проекти кои го подобруваат квалитетот на животот на граѓаните. Низ целата држава се...
МакедонијаВо тренд...

Потпишани договори за 23 проекти финансирани од ТАВ во вредност од 9,9 милиони евра, инвестираме во развојот на секоја општина

M T
Прес-конференција, Мартин Попов, организационен секретар на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани новинари, Инвестициите во инфраструктурата и подобрување на условите за живот на локално ниво, за подобар...