12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » студенти

Tag : студенти

Centar Македонија

Студентите кои не можат да се сместат поради немање простор во студентските домови ќе добијат парична помош за приватно сместување

CENTAR MKD
Во оваа насока, на оваа 5-та седница, на предлог на Министерството за образование и наука, Владата до Собранието ќе достави Предлог – закон за дополнување...
Centar Бизнис

Државата дели пари на младите – Картички од по 50 евра, еве како и за што ќе може да се потрошат

CENTAR MKD
Средношколците не помлади од 16 години и редовните студенти не постари од 29 години се дел од листата корисници на финансиска поддршка предвидена со третиот...