25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лидл
ТЕМАБИЗНИС

Одлична вест: Лидл ќе отвори маркети во 8 градови и многу нови работни места, инвестиција тешка 300 милиони евра

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција информираше дека германскиот ланец маркети „Лидл“ ќе инвестира 300 милиони евра во Македонија и ќе има обрска да откупува...