Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пожар
Свет

Изгаснат пожарот во складиштето за муниција кај рускиот град Белгород

M T
Пожарот во складиштето за муниција во близина на рускиот град Белгород е изгаснат. „ Пожарот кај селото Стараја Нелидовка е изгаснат“, напиша регионалниот гувернер Вјачеслав...
Свет ТОП ВЕСТИ

Голем пожар избувна во руско складиште за нафта

M T
Голем пожар избувна во складиште за нафта во Брјанск, Русија, јавуваат руските новински агенции, повикувајќи се на тамошното Министерство за вонредни ситуации. Засега нема детали...
Свет

Крузерот Москва е тешко оштетен, екипажот е евакуиран

M T
Руските државни агенции утринава објавија дека рускиот брод Москва е „тешко оштетен“ во експлозија на муниција предизвикана од пожарот. – Поради пожарот, муниција експлодирала на...
Војна во Украина Свет

Русија за пожарот во нуклеарната централа: Тоа е провокација од Киев

M T
Руските сили ја преземаат контролата врз градот Енергодар, дом на најголемата нуклеарна централа во Европа, соопшти руското Министерство за одбрана. „ Пожарот во нуклеарната централа...
Војна во Украина Свет

Агенцијата за атомска енергија: Во пожарот на нуклеарката не е оштетена основната опрема

M T
Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) соопшти дека украинскиот регулатор соопшти дека нема промена во пријавените нивоа на радијација и дека пожарот не ја зафатил...
Војна во Украина Свет Во тренд...

Изгаснат пожарот во најголемата нуклеарна центрaла во Европа

M T
Украинските итни служби кажаа дека успеале да го изгаснат пожарот во најголемата нуклеарна централа во Европа, која ноќеска била нападната од руските сили. Како што...
Свет ТОП ВЕСТИ

Голем пожар избувна на траект со 288 луѓе што пловел од Грција кон Италија

M T
Пожар избувна на траект кој пловел од Грција кон Италија, во кој имало 288 патници и членови на екипажот, соопшти грчката крајбрежна стража. Патниците се...
Свет ТОП ВЕСТИ

Пожар во печатница за пари во Франција – повредени 30 лица

M T
Повеќе од 30 луѓе се повредени, а стотици се евакуирани од печатницата за пари во Шамалиер, Франција, во која избувна пожар. На пожарникарите им биле...
Свет ТОП ВЕСТИ

Експлозија и пожар во центарот на Атина, има повредени

M T
Еден човек е повреден, а неколку згради се оштетени во експлозија во центарот на Атина, која утринава предизвика пожар, соопштија официјални лица и очевидци. Едно...
Свет ТОП ВЕСТИ

Пожар во караоке бар во Индонезија – 19 лица загинаа

M T
Најмалку 19 лица загинаа во пожар што избувна рано утринава во караоке бар во индонезиската провинција Западна Папуа, по тепачка меѓу ривалски банди, соопшти полицијата....
Свет

Пожар во Филаделфија – гори кула во строгиот центар на градот

M T
Гори една од кулите близначки во центарот на Филаделфија. Полицијата потврди дека настанал голем пожар и дека горат горните катови на една од кулите близначки...
Свет

Голем пожар во близина на Чиле, огнената стихија срамни околу 100 куќи

M T
Неконтролиран пожар што избувна во бегалскиот камп Лагуна Верде уништи околу 100 куќи, а најмалку 300 луѓе од оваа населба останаа без покрив над главата,...
Свет

Две жртви во пожар во ковид болница во Русија

M T
Две лица загинаа денеска во пожар во ковид болницата во Астрахан, на југот на Русија, пренесуваат медиумите во регионот. Пожарот избувнал во одделението за интензивна...
Свет

Четири лица повредени во пожар што избувнал во рафинеријата „Ексонмобил“ во Тексас

M T
Четири лица се повредени во пожар што избувна по несреќата во рафинеријата „Ексонмобил“ во близина на Хјустон во американската сојузна држава Тексас. Окружниот шериф Ед...
Свет ТОП ВЕСТИ

Пожар во руски рудник: Најмалку 11 загинати, десетици се затрупани под земја

M T
Четириесет и пет рудари останаа заробени по пожар во рудник за јаглен во областа Кемерово во рускиот Сибир, соопшти регионалниот истражен одбор. Според најновите податоци,...
Македонија

Пожарот почнал во предниот дел од автобусот, а внатре имало туби со нафта, вели секретарот за безбедност на Перник, Васко Пиргов

M T
Во автобусот имало туби со нафта, а огнот почнал од предниот дел, најверојатно во системот за греење, рече секретарот за безбедност на Перник, Васко Пиргов....