15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Балкан

Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Короната ексалира на Балканот: Во Словенија заразени 30 отсто од тестираните, Хрватска воведе нови мерки

CENTAR MKD
Во Словенија и Хрватска продолжува да расте бројот на заразени со коронавирус. Во изминатите 24 часа во Словенија беа регистрирани 1.024 нови случаи, од 3.432...
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Д-Р. КОН: Следните седум дена ќе бидат лоши, а ќе расте и бројот на смртни случаи

CENTAR MKD
Српскиот епидемиологот Предраг Кон синоќа изјави дека е за воведување построги мерки, но дека мора да почека да се создаде законска рамка. „Јас не го...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Регионот повторно руши рекорди: Хрватска е пред колапс, нови проблеми за Италија

CENTAR MKD
Зголемување за бројот на лица заразени со коронавирус и денес се евидентираат во земјите од регионот и светот. Хрватска за прв пат регистрираше повеќе од...
Коронавирус Centar ТОП ВЕСТИ

Балканот е ново жариште на коронавирусот

CENTAR MKD
Регионот на Балканот станува ново европско жариште. Ваквата состојба се случи поради рекордниот број на заразени лица во неколку земји во регионот. Рекордни 748 нови...