Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : електрична енергија

Бизнис

ДДВ-то за струјата на домаќинствата се намалува од 18 на пет проценти

M T
Пониска цена за електричната енергија и пониски трошоци за домаќинствата е целта на измените и дополнувањата на Законот за данокот на додадената вредност на Министерството...
Бизнис

Македонија прва во Западен Балкан се обврза дека ќе го напушти производството на струја од јаглен

M T
Северна Македонија стана член на PPCA Алијансата (Powering Past Coal Alliance) за време на Лондонската недела за климатски акции и заедно со Шпанија се обврзаа...
Локално

Утре и задутре без струја повеќе делови на Скопје

CENTAR MKD
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници: На ден 23.11.2020 година ( понеделник) од 08:30 до 15:00 часот,...