Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » предвремени избори
Македонија

Митрески: Предвремени избори нема да има

M T
За укинување на техничка Влада потребен е консензус, предвремени избори нема да има, ВМРО-ДПМНЕ прави театар изјави на денешната прес-конференција Јован Митрески, координатор на пратеничката...
Македонија

СДСМ: Нема потреба да се укочува системот со предвремени избори секоја година

M T
Наредните парламентарни избори ќе бидат редовни во 2024 година, порача денеска претеникот на СДСМ, Дарко Каевски. Според него, новата Влада има полн легитимитет во периодот...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Граѓаните се уморни од избори, новата влада има мандат до 2024 година, предвремени парламентарни избори нема да има

M T
Соопштение на СДСМ: Зад барањето за предвремени избори од стана на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се крие единствено нивната пуста желба да се дограбаат до...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Се исправам пред вас и јасно и одлучно порачувам, европскиот сон на македонскиот народ нема да биде срушен

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев на прес конференција која што се оддржа предмалку во Владата порача дека е разочаран од одлуката на ЕУ да не добиеме датум...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Пред два дена во Брисел ни беше направена голема неправда – Јас сум разочаран и лут и знам дека цел народ се чувствува така

CENTAR MKD
– Пред два дена во Брисел ни беше направена голема неправда, европската унија не ни го испорача тоа што ни го вети. Ние ги исполнивме...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Вонредна вест: Заев повика на брзи избори

CENTAR MKD
– Ја превземам врз себе разочараноста. Се исправам пред вас и јасно и одлучно порачувам, европскиот сон на македонскиот народ нема да биде срушен. Европскиот...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Премиерот Заев повика на избори веднаш!

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев повика да се одржат избори најбрзо што може. Граѓаните треба да одлучат по кој пат да одиме, рече Заев на денешната прес-конференција....