Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » скопје

Tag : скопје

Коронавирус Македонија Во тренд...

Гази Баба и Аеродром со најголем број на заразени од опасниот вирус – Каква е состојбата по скопските општини?

CENTAR MKD
Активни случаи на ковид по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) • Чаир...
Македонија Во тренд...

Големо апсење на нарко дилери во центарот на Скопје, запленета дрога

CENTAR MKD
Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР...
Centar Македонија

Скопје е жариште – Активни 20.687 случаи на коронавирус во Македонија

CENTAR MKD
Во моментот како активно заразени од коронавирус се водат 20.687 лица, од кои 9.837 се од Скопје. Во Тетово активни се 989 случаи на зараза,...
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани се 470 лица

CENTAR MKD
Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Од таму посочуваат...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ со температури до -9 степени и магла низ Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за оваа недела

CENTAR MKD
Утре ќе има повремено зголемување на облачноста и ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Потоа во следните денови продолжува стабилното...
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Рекордни 1270 активни случаи во Аеродром: Пет скопски општини имаат по над 1.000 активни случаи на заразата од ковид 19

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје): • Чаир – 485•...
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Во Скопје 390 новозаболени и петмина починати, најмладата жртва има 35 години

CENTAR MKD
Во Скопје во изминатите 24 часа се регистрирани 390 нови случаи на Ковид-19 и петмина починати. Меѓу починатите најмладата жртва има 35 години. Другите починати...
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Скопје на врвот според број на заразени, во Битола короната забрзано се шири – Еве во кои градови е најкритично

CENTAR MKD
Според завршените епидемиолошки анализи во моментов на вкупни и активни случаи на коронавирус по градови е следна: •Скопје 11941, активни 3551• Куманово 2161, активни 337•...
Коронавирус Македонија Во тренд...

Аеродром е најголемото жариште на коронавирус во Македонија – Еве каква е состојбата во сите општини низ целата земја

CENTAR MKD
Во Скопје во моментов има 3388 активни случаи на ковид19. Општината Аеродром е најголемото жариште во Скопје, но и во Македонија со рекордни 656 активни...
Коронавирус Македонија

Во Аеродром врие од инфицирани – 649 активни случаи на ковид, каква е состојбата во секоја скопска општина оделно?

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) Чаир – 159 Гази...
Centar Локално

Поголем дел од Скопје ќе остане без вода – важно известување од Водовод

CENTAR MKD
ЈП Водовод и канализација – Скопје ја известува јавноста дека како разултат на голем дефект на бул. Кочо Рацин, спроти Олимписки базен, голем дел од...
Коронавирус Локално

Активни случаи на коронавирус во моментов во Скопје: Центар, Аеродром, Карпош со по речиси 300 случаи

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) • Чаир – 83...
Centar Локално Во тренд...

Шилегов објави фотографии: Булевар “Видое Смилевски Бато” – Скопје една поинаква приказна

CENTAR MKD
Булевар “Видое Смилевски Бато” – Скопје една поинаква приказна, напиша скопскиот градоначалник Петре Шилегов објавувајќи ги следните фотографии и видеа: https://www.facebook.com/petreshilegov/posts/3400165666874674?__cft__[0]=AZUrvNxIr081H-R0TZAmTa9J5ygfnyFuDV0MsV382gS_6FG-YwSYxye9qQ-6tt7y-uJC1tBVYSC7g06l_Og1R8YvQ4r99fnogs7qa9jufpHekm4vwgGu2HHnFfBddBiXzrI&__tn__=%2CO%2CP-R  ...
Македонија

Прегазено 24 годишно момче во Скопје – Итно пренесено во болница

CENTAR MKD
На 09.10.2020 во 21.00 часот на бул.„Кочо Рацин“ во Скопје, патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, управувано К.Н.(30) од Скопје, удрило во пешакот Д.К.(24)...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Скопјани пијат вода со непроменет и висок квалитет повеќе од 60 години

CENTAR MKD
Хемиската лабораторија која функционира во рамки на Секторот за санитарна контрола при ЈП Водовод и канализација – Скопје, кој е всушност прва лабораторија во државата...
Македонија

Во сообраќајка кај Соборниот храм тешко повреден возач на електричен тротинет

CENTAR MKD
Во попладневните часови на 21 септември на скопскиот булевар Св. Климент Охридски, кај сервисната улица која води кон паркингот од Соборниот храм, се случила сообраќајна...
Коронавирус Македонија

Состојба со коронавирус во Скопје – Аеродром и Центар со најмногу заразени

CENTAR MKD
Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) • Чаир – 63...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Почина возач на автомобил кој излетал на патот меѓу селата Стојаково и Богородица

CENTAR MKD
Синоќа по полноќ во полиција било пријавено дека на локалниот пат меѓу селата Стојаково и Богородица, се случила сообраќајна незгода во која починал 54-годишник од...