24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » скопје
Македонија

108 санкционирани возачи во Скопје

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Заради бизнис интереси на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, стои Скопје

M T
Неполна година Град Скопје стагнира, не се развива, не се реализираат нови проекти, а наследените се намерно стопирани. И сето тоа само заради одредени бизнис...
Македонија

241 санкционирани возачи во Скопје, 22 за користење мобилен телефон

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски има интереси, затоа е кавгата во Скопје, за пари

M T
Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, очигледно е дека и Христијан Мицкоски ја продолжува праксата на својот претходник, да се меша во работата на сите...
Македонија

206 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

134 санкционирани возачи во Скопје, 17 без возачка дозвола

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

149 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

135 санкционирани возачи во Скопје, 11 без возачка дозвола

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (12.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

251 санкционирани возачи во Скопје, 136 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

116 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

124 санкционирани возачи во Скопје, 11 под дејство на алкохол

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (07.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

Централна прослава во Скопје по повод Денот на независноста – 8 Септември

M T
По повод големиот државен празник, Денот на независноста – 8 Септември, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ќе се обрати на централната...
Македонија

134 санкционирани возачи во Скопје, 28 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

104 санкционирани возачи во Скопје

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (05.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

184 санкционирани возачи во Скопје, 55 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

162 сообраќајни прекршоци во Скопје, 24 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
Македонија

230 санкционирани возачи во Скопје, 68 за брзо возење

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (31.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: За Скопје под вода Трипуновски вината да ја побара кај локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ

M T
Цветан Трипуновски наместо да се бламира како непознавач на надлежностите и функцинирањето на локалните самоуправи, како и на системот за авионско засејување облаци треба да...
Македонија

132 санкционирани возачи во Скопје, 25 возачи на мотоцикл

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...