16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ГЕРМАНИЈА

Category : ГЕРМАНИЈА

ГЕРМАНИЈА

Неуспешен обид: Германија во хаос од штрајковите

CENTAR MKD
Германските машиновозачи повторно штрајкуваат од вторник рано наутро, само неколку дена по завршувањето на претходниот штрајк. Судовите го отфрлија обидот на Германските железници (ДБ) да...
ГЕРМАНИЈА

Полските земјоделци повторно ја блокираа границата кон Германија

CENTAR MKD
Полските земјоделци повторно го блокираа најфреквентниот граничен премин меѓу Германија и Полска, веднаш до градот Франкфурт на Одра, што предизвика сообраќаен метеж од двете страни...
ГЕРМАНИЈА

Познатиот синџир маркети повлекува популарен чипс производ: Не го јадете доколку е со овој сериски број

CENTAR MKD
Германскиот малопродажен ланец Lidl во моментов предупредува на потрошувачката на популарни чипови. Според германските медиуми, чипсот кој се повлекува од полиците на продавниците претставува ризик...
ГЕРМАНИЈА

АКО СТЕ ГО ПОМИНАЛЕ РАБОТНИОТ ЖИВОТ ВО ГЕРМАНИЈА, ЕВЕ КОЛКУ ЌЕ БИДЕ ВАШАТА ПЕНЗИЈА: За 1200 евра пензија треба да работите 40 години и да имате плата со сума

CENTAR MKD
До старост секој сака да има добра пензија. Сепак, за жал, тој сон не им се остварува на сите. Да се ​​чека добро пензионирање не...
ГЕРМАНИЈАСВЕТ

Хрват запрел камион во Германија, следела страшна несреќа: Романец изгорел во кабината

CENTAR MKD
Маж (29) од Романија загина во страшна сообраќајна несреќа што се случи во четвртокот околу 17 часот на автопат во Германија. Несреќниот млад човек изгорел...
ГЕРМАНИЈАСВЕТ

12-годишно момче давено и претепано од негови врсници во Германија

C +
Германија ја потресе снимка од преживувањето на 12-годишното момче, кое беше брутално претепано и малтретирано од група негови врсници. Снимката која изминативе неколку дена кружи...
ГЕРМАНИЈАСВЕТ

Во Германија убиен спортист од Балканот: Испукани десет куршуми, полицијата трага по сторителот

CENTAR MKD
Косовскиот боксер Бесар Нимани (38) беше убиен во саботата вечерта во Билефелд, Германија. Според германските медиуми, кон боксерот биле испукани десетина куршуми, а на местото...
ГЕРМАНИЈАСВЕТ

Маж тешко повреден во експлозија на улица во Германија: „Имаше силен тресок и потоа видовме човек во пламен“

C +
Во експлозија што се случила во германската сојузна покраина Северна Рајна Вестфалија, утрово, околу 6.30 часот, тешко е повреден сопственик на куче. „Повредениот мораше да...
ГЕРМАНИЈАСВЕТ

Штрајковите го парализираат сообраќајот во Германија, возовите не сообраќаат, се создаваат огромни колони

C +
Комбинација од штрајкови на машиновозачите, персоналот за безбедност на аеродромот и персоналот на „Луфтханза“ го парализираа железничкиот и воздушниот сообраќај во Германија. Штрајкот на машиновозачите...