19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дигитализација
Македонија

Грковска: Дигитализацијата е високо на агендата на Владата зашто е клучен процес за подобрување на јавните услуги и за развој на демократијата во едно општество

M T
Дигитализацијата е клучен процес за подобрување на јавните услуги и за развој на демократијата во едно општество и во неа треба да бидат вклучени сите...
Македонија

Димитров: Дигитализацијата е мултипликатор на промените и општествениот развој

M T
Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров на прес-конференција го претстави проектот за унапредување на дигитализацијата во Северна Македонија, што ќе се спроведува...
Македонија

Маричиќ: Дигитализацијата на судството набрзо започнува

M T
Министерот за правда Бојан Маричиќ денес учествуваше на состанокот на работната група на земјите од Западен Балкан, на кој истакна дека дигитализацијата е во завршна...
МакедонијаТехнологија

Министерот Шаќири: Насекаде сме каде што се зборува за дигитализацијата

M T
Министерот за информатичко општество и администрација, Јетон Шаќири, учествува на настанот, Глобален систем за мобилни комуникации (GSMA), организиран од Mobile World Capital Barcelona. Главните теми...