Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Showbiz

Аријана Гранде ја прекина турнејата поради болест

Американската поп-ѕвезда Аријана Гранде ја прекина турнејата поради влошено здравје. Таа на „Инстаграм“ објави дека е болна, а на фановите им откри дека чувствува остра болка во грлото уште од настапот во Лондон во август. Пејачката вели…

Балашевиќ доживеа инфаркт, примен е во болница

Легендарниот музичар Ѓорѓе Балашевиќ доживеал инфаркт, објавија српските медиуми, поради што е откажан концертот во Крагуевац што беше закажан за вечерва. Пејачот моментално е во Институтот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица…

Почина Бранко Лустиг, продуцентот на „Шиндлерова листа“ и „Гладијатор“

Филмскиот продуцент Бранко Лустиг почина утрово на 88-годишна возраст во Загреб, пишува „Национал“. Лустиг е најпознатиот хрватски продуцент и добитник на два Оскара за филмовите „Шиндлерова листа“ во 1993 година и „Гладијатор“ во 2000…

Почина српскиот актер Бранислав Петрушевиќ- сопругата скршена „За десет секунди го загубив…

Актерот Бранислав Петрушевиќ почина вчера ( 09.11. 2019) на 65 години, а веста за неговата смрт ја потврди неговиот син Марко Петрушевиќ. „Вчера беше на слава, па чувствуваше мака. Мислевме дека е од храна, па испи сода бикарбона за да…

Кетрин Денев имала мозочен удар

Француската актерка Кетрин Денев е во болница во Париз откако претрпе благ мозочен удар, соопшти нејзиното семејство. Во изјава за новинската агенција АФП објавена во средата, нејзиниот агент вели дека нема оштетување на нејзината…

Филмот „Џокер“ ги собори сите рекорди, оствари најголема заработка во киноблагајните на…

Трилерот „Џокер“ со Хoакин Феникс во главната улога, приказна за кловн кој се свртува кон живот исполнет со криминал, го собори рекордот и стана филм од категорија Р, кој заработи најмногу во киноблагајните. Досега тој оствари заработка…

Александар Јосифовски и поставил ултиматум на својата мајка пред да влезе во „Гранд“

Единствениот Македонец кој во 14-та по ред сезона на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ успеа да ги добие сите можни гласови од членовите на строгото стручно жири, Александар Јосифовски пред да се пријави за учество и…

Деливоријас на Фестивал на грчки филм: Имаме шанса да се запознаеме како културни ентитети

Во рамките на Фестивалот на грчки филм и култура концерт ќе одржи еден од најпознатите грчки музички бендови во последните години. Станува збор за бендот на Фоивос Деливоријас, кој ќе настапи на 25 октомври во клуб ресторанот МКЦ. Тие имаат…

Принцот Вилијам добил ултиматум: или да оди во војска или да се ожени со Кејт

Принцот Вилијам (37) е во брак со војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон (37) од 2011 година. Имаат три деца, синовитe Џорџ (6) и Луис (1) и ќерката Шарлота (4). Иако се окупирани со обврски и протокол кој мора да го почитуваат како членови…

Издадена досега необјавена песна на Принц

По повод 40-годишнината од вториот албум на легендарниот пејач Принц, едноставно наречен „Принц“, на „Јутјуб“ се најде досега необјавената негова песна I Feel For You. Снимката е направена во зимата 1978-1979 година, во времето кога…

Некои актери си ги кријат своите вистински имиња, се нарекуваат сосема поинаку

Некои sвезди си го смениле своето име за да успеат полесно во кариерата, па затоа сега го користат уметничкото име по кое се познати. Вистинското име на Вин Дизел (52) е Марк Синклер Винсент. Додека Вин е само скратеница за неговото…

Северина демантира дека го користела синот за да ја промовира својата концертна турнеја

Пред неколку дена, пејачката Северина Којиќ (47) упати тешки обвиненија на сметка на училиштето во коe oди нејзиниот син и обвини дел од вработените за злоупотреба на нејзиниот син. Откако директорката на училиштето даде изјава,…

Бронкс доби нова туристичка атракција поради филмот „Џокер“

Најновата филмска верзија на „Џокер“, во којa главната улога ја толкува Жоакин Финикс, многумина ја сметаат за најдобра досега, па сакалилата од филмот на кои се случува една од најпрепознатливите сцени станаа вистинска атракција. Иако…

Четиригодишниот Арчи стана најмладиот диџеј во светот

Арчи Норбери, познат како DJ Archie, е најмладиот клупски диџеј во светот – тој има само четири години. Ова чудо од дете на возраст од четири години и 130 дена, според Гинисовата книга на рекорди, за да го урне рекордот морало да…

Милан Поповиќ ја демантира приказната на Северина дека наставниците го малтретирале…

Милан Поповиќ ги демантира тврдењата на Северина Коиќ (47) дека наставничките Марина и Петра го малтретирале нивниот син Александар (7) и не сакале да го пуштат да излезе од училницата. „Игор Коиќ го испровоцирал инцидентот со своето…

Драма на небото, Вилијам и Кејт два часа заглавени во авион

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон (37), и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам (37), доживеале вистинска драма на четвртиот ден од нивната официјална посета на Пакистан. Авионот со кој летале влегол во невреме поради што морало да останат…

Џенифер Лоренс викендов подготвува тајна венчавка со галеристот

Осум месеци по свршувачката со Кук Марони (33), овој викенд оскаровката Џенифер Лоренс (29) ќе се венча со галеристот и трговец со уметнички дела, пренесува ТМЗ. Двојката неодамна била видена во Њујорк како ги завршува формалностите околу…

(Видео) Северина јавно ги обвини наставничките дека го затвориле и физички го малтретирале…

Пејачката Северина Коиќ (47) на прес-конференција упати сериозни обвинувања за училиштето на својот син. Таа тврди дека во училиштето каде што нејзиниот син е ученик во второ одделение на меѓународна програма, се случил инцидент кога на…

Белград доби ѕвездена патека по углед на Холивуд

Во чест на актерските легенди на југословенската и српската кинематографија, белградскиот плоштад Славија, по углед на Холивуд, има своја ѕвездена патека. Петнаесет познати имиња, меѓу кои и Бата Живојиновиќ, Данило Бата Стојковиќ,…

(Видео) Хелен Хант доживеа сообраќајна несреќа, итно пренесена во болница

Американската актерка Хелен Хант (56) била пренесена во болница по сообраќајната несреќа во Лос Анџелес. Според странските медиуми, актерката во моментот на несреќата била сама во автомобилот, а на снимките од надзорните камери се гледа…