10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бензин
СВЕТ

Трудница во деветти месец се обидела да се самоубие полевајќи се со бензин во Чачак

M T
Во чачанското село Бресница 31-годишна жена во деветтиот месец од бременоста се обидела да се самоубие полевајќи се со бензин. По опсервацијата, била пренесена на...
ТЕМАБИЗНИС

Еве колку чини литар бензин во Грција, а и Македонија веќе не е најевтина

M T
Скокот на цената на суровата нафта предизвика поскапување на горивата во речиси сите земји, па возењето автомобил стана луксуз за многумина на глобално ниво. Оваа...
ТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Сите горива поскапуваат за 3 денари од литар – Ова се новите цени

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во...
МАКЕДОНИЈАБИЗНИС

Се зголемуваат цените на бензините и на дизелот

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,17 %...
МАКЕДОНИЈАБИЗНИС

Дизелот се намалува, цените на бензините се зголемуваат

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,14 %...
БИЗНИС

Се зголемуваат цените на бензините и на дизелот

M T
Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ се зголемуваат 2,00 ден./литар, а малопродажните цени на „евродизел“ (Д-Е V) и на екстра-лесното масло за...
БИЗНИС

Од полноќ бензинот поскапува а дизелот ќе се продава по намалени цени

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,04% во...
ТЕМАБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Владата вечерва одлучи: Горивата ќе поскапат до 3,5 денари за литар со новата еколошка такса откако предлогот ќе биде изгласан во Парламентот

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија на денешната 82 седница го утврди текстот на Предлог-законот за изменување на законот за животна средина. Со предложените измени се...
ТЕМАБИЗНИС

Се токми нови цена на горивата – Одлуката утре

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика во текот на утрешниот ден стандардно како и секој понеделник ќе ги утврди новите цени на горивата, кои во изминатиот период...
ТЕМАБИЗНИС

Нова цена на горивата

CENTAR MKD
Регулаторната Комисија за енергетика утре ќе ги утврди новите цени на горивата. Според последните промени минатиот понеделник малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...
ТЕМАБИЗНИСИЗБОР

Нова цена на горивата

CENTAR MKD
Утре регулаторната комисија треба да ги утврди новите цени на горивата во Македонија. Со последната одлука од пред една недела цеите на бензините се зголемија...
ТЕМАБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Регулаторна одлучи – горивата поскапуваат, ова се новите цени на бензинот и дизелот

CENTAR MKD
Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 2,57%. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...
ТЕМАБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Регулаторна одлучи: Бензинот поевтинува, дизелот поскапува – Ова се новите цени на горивата

CENTAR MKD
Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од 16.11.2020 година и со тоа...
ТЕМАБИЗНИС

Од вторник нови цени на бензинот и нафтата

CENTAR MKD
Во понеделник напладне Регулаторната комисија за енергетика на реовниот неделен состанок ќе ги утврди новите цени на горивата по кои ќе се точи бензинот и...
ТЕМАБИЗНИС

Повторно поскапуваат горивата: РКЕ ги соопшти новите цени

CENTAR MKD
Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до денар и половина за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши...
ТЕМАБИЗНИС

Нова цена на бензинот и нафтата

CENTAR MKD
Утре напладне се очекува Регулаторната комисија за енергетика да ги соопшти новоутврдените цени кои ќе важат за целата следна седмица. Според последните промени кога бензинот...