19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » цени

Tag : цени

Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Регулаторна одлучи – горивата поскапуваат, ова се новите цени на бензинот и дизелот

CENTAR MKD
Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 2,57%. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Регулаторна одлучи: Бензинот поевтинува, дизелот поскапува – Ова се новите цени на горивата

CENTAR MKD
Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од 16.11.2020 година и со тоа...
Centar Бизнис

Нова цена на бензинот и нафтата

CENTAR MKD
Утре напладне се очекува Регулаторната комисија за енергетика да ги соопшти новоутврдените цени кои ќе важат за целата следна седмица. Според последните промени кога бензинот...
Македонија Во тренд...

Значително намалување на цената на бензините

CENTAR MKD
Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 2,00 денари/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со Одлуката од 02.03.2020 година...
Centar АвтоЦентар Бизнис Во тренд...

Нови цени: Пресметајте колку данок ќе треба да платите за увоз на возило

CENTAR MKD
Во текот на денешниот ден, на барање на дел од увозниците на половни возила се одржа работен состанок во просториите на Царинската управа. На состанокот...