16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Протекоа неофицијални информации од форензиката на мобилниот телефон на мајката: На денот на исчезнувањето на Данка избришани се многу пораки и повици
Home » РЕГИОН

Category : РЕГИОН

РЕГИОН

Хаос во Хрватска – најавен штрајк

CENTAR MKD
Работниците на Задарското пристаниште утре претпладне ќе штрајкуваат бидејќи работодавачот не се согласил на зголемување на платите за 200 евра, соопшти денеска Хрватскиот синдикат за...
РЕГИОН

Авион принудно слета на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград: патник почина за време на летот

CENTAR MKD
Како што дознава Телеграф, станува збор за маж, кој долго време бил реанимиран во авионот, но безуспешно. За жал, констатирана е смрт на патникот....
РЕГИОН

Заразен со опасна бактерија: Повлечен чаден колбас од пазарот во Хрватска

CENTAR MKD
Државниот инспекторат на Хрватска денеска соопшти дека од пазарот е повлечен колбасот заразен со бактеријата листерија, која ја предизвикува болеста листериоза. Пушен колбасе отповикан бидејќи...
РЕГИОНСВЕТ

Одреден е притвор за 17 годишникот кој нацрта план за напад на училиштето во Требиње

C +
Окружниот суд во Бања Лука му одреди едномесечен притвор на Р.Т. (17) од Билеќа, осомничен дека планирал напад на Центарот на средните училишта во Требиње,...
РЕГИОНСВЕТ

(Видео) Тешка сообраќајка во Србија, загинаа двајца млади момчиња откако во нивниот автомобил удрил другар со кој се познавале од мали

C +
По тешката сообраќајна несреќа во која загинаа двајца млади момчиња, Горни Милановац е обвиен во црно. Младите момчиња кои загинале на лице место, како и...