Browsing Category

Спорт

Тажна вест: Почина спортската легенда

Голема тага за љубителите на спортот и боксот на територијата на поранешна Југославија. Почина Маријан Бенеш, некогашниот боксерски шампион, на 67. години. Тој ја загуби битката по долга и тешка болест. Веста за смртта за Аваз.ба ја…

ШК „Алкалоид“ се подготвува за Европскиот Клупски Куп 2018

Шаховскиот клуб „Алкалоид“, повторно во борба за европски медал. „Алкалоид“ како Европски Клупски Шампион во шах за 2016 година и вицешампион за 2017 година и оваа година амбициозно се подготвува за најсилното клупско шаховско…

Фото: Срце да ви заплаче, познатата сноубодерка Ели ненадејно почина на 18 годишна возраст

Голема трагедија ја погоди Велика Британија. Ели Сутер, талентирана сноубордерка, починала во средата на својот 18. роденден. https://www.youtube.com/watch?v=bSHUSRWpcFY Шокантната вест преку соопштение ја објави Британскиот скијачки и…

Откриена тајната на совршената форма на Роналдо – тренира како да се спрема за лансирање на…

Многу работа го чека Кристијано Роналдо, кој за неколку дена мора да се пресели од Мадрид во својот нов дом во Торино. Тој одбра голема вила во елитниот дел од градот, а италијанските медиуми велат дека при уредувањето на домот посебно…

Мундијалското финале е на прагот: Спремни сте за добивка?

На долгоочекуваниот Мундијал кој оваа година се одржуваше во Русија му се ближи крајот. Се сретнавме со многу изненадувања, но сепак Хрватска и Франција се сосема заслужено во финале. Сега кога сме веќе на крајот е вистинско време за…

Златен медал за Абдурахим Идризи на Светскиот Карате Куп, 1 Младинска лига во Умаг

Каратистот на Макпетрол Абдурахим Идризи (-55 кг), го освои златниот медал во светската Карате 1 Младинска лига во Умаг, Хрватска, во јуниорска конкуренција. Во финалето го совлада Максим Краснов од Русија со 7-2. Претходно Идризи…

Coinbet24 e вистинскиот избор: Обложување без ризик за Бразил – Белгија!

Сите обложувалници нудат најразлични понуди за Мундијалот, а само Coinbet24 ви нуди ексклузивна можност за обложување без ризик на натпреварот помеѓу Бразил и Белгија. Онлајн обложувалницата на Coinbet24 неодамна се појави на нашиот…

Србија вечерва плаче: Веста за смртта на легендарниот Горан ги “запали” социјалните…

Српските медиуми вечерва пренесоа жална вест, објавувајќи ја смртта на поранешниот српски фудбалер Горан Буњевчевиќ. Поранешниот член на Црвена Звезда, Тотенхем и уште неколку клубови, ја загубил најважната животна битка, откако уште…

Обложете се без ризик на Англија – Белгија во Coinbet24!

Натпреварот помеѓу Англија и Белгија ќе биде дерби на денот, односно овој натпревар ќе одлучува за првото место во групата Г. Подолу во текстот ќе ви дадеме причина плус зошто овој натпревар да го изиграте токму во Coinbet24. Coinbet24…

Мундијалот е во тек: Coinbet24 излезе со нови екстра понуди!

Coinbet24 неодамна се појави на нашиот обложувачки пазар, а само за толку краток период стана бренд и синоним за онлајн обложување. Оваа обложувалница може да кажеме дека секогаш е на страна на корисниците со тоа што секојдневно нудат…

Што нуди Coinbet24 за Мундијалот?

Coinbet24 се издигна на исто ниво со најпознатите и најголемите онлајн обложувалници. Тие за разлика од другите, можат да ни понудат високи коефициенти и многу разновидни игри. Веќе започнува најголемото натпреварување во фудбалскиот…

Трагедија во семејството на славниот спортист, почина неговата најмлада ќерка

Голема семејна трагедија му се случи на познатиот скијач, Боде Милер. Неговата 19-месечна ќерка починала откако се удавила во базен. Семејството Милер било на забава кај нивниот сосед каде се случила трагедијата. Не е познато како…

Ова е момчето кое почина вечерва играјќи фудбал во Кисела Вода

По веста дека вечерва починало 24 годишно момче додека играло фудбал на игралиште во Кисела Вода, на социјалните мрежи многу пријатели се простуваат од момчето. Станува збор за Драган кој бил член на навивачката група „Комити“. На…

Кој е најголем фаворит за Мундијалот во Русија?

Како што се приближува датумот за почетокот на Мундијалот во Русија, така обложувалниците ја прошируваат понудата во поглед на овој шампионат. Се нудат коефициенти за победник на група, победник на Мундијалот, најдобар стрелец и многу други…

Фергусон се бори за живот – итно опериран

Популарниот Алекс Фергусон се наоѓа во животна опасност откако утрово претрпел мозочен удар. Во светските медиуми брзо се рашири веста дека тој итно бил опериран. - „Сер Алекс Фергусон денеска беше опериран по мозочен удар. Хируршкиот…

Почина познатиот македонски ракометар

Познатиот македонски ракометар Петар Кузманоски починал вчера, јавуваат медиумите. Петар Кузмановски Тастана, во 66-тата година од животот почина вчера, а важи за еден од најдобрите ракометари на Македонија во 20. век и ракометарот кој…

Две бронзени медали за јуниорите на Макпетрол

Викендов во Чачак , Србија се одржа 47-от по ред карате турнир „Златен појас на Чачак“ за кадети јуниори и сениори-ки. Младите каратисти на Макпетрол во јуниорска конкуренција успеаја да освојат два бронзени медали. Бронзени медалисти…

Нова фудбалска трагедија – почина познатиот фудбалер

Продолжува лошата година за фудбалерите. Францускиот второлигаш Ле Авр потврди дека нивниот дефанзивец, 18-годишниот Самба Диоп починал во сон во саботата. Мечот од втората лига против Реим, кој требаше да се игра во сабота е откажан, а…

Уште една фудбалска трагедија

Почетокот на 2018 ќе биде одбележана како година на фудбалски трагедии. По смртта на капитенот на Фиорентина, Давиде Астори во сон, на хрватскиот фудбалер Бруно Бобан по удар со топка, на младинскиот фудбалер на францускио Тур, Томас…

Светот во солзи: Почина уште еден млад познат фудбалер – се сруши на тревникот на самиот старт…

На натпревар од Третата хрватска фудбалска лига помеѓу екипите на Марсонија и Славонија, кој се играше во Славонски Брод, домашниот играч Б.Б (26) се онесвестил и подоцна починал во болница. „Сѐ се случил во седмата минута, беше помеѓу…