35.8 C
Скопје
21. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ПРОМО

Category : ПРОМО

ПРОМОБИЗНИС

КБ Публикум инвест станува КБ ИНВЕСТ, со доминантна сопственост на Комерцијална банка

CENTAR MKD
Во годината кога славиме 15 години успешно работење на финансискиот пазар, со задоволство ве известуваме дека КБ Публикум инвест АД Скопје станува КБ ИНВЕСТ АД...
ПРОМОБИЗНИС

Успешни приказни, врвни професионалци, млади лидери, размена на идеи – се одржа втората конференција „Чувари на мудроста“

CENTAR MKD
Повеќе од 200 млади присуствуваа на втората конференција „Чувари на мудроста“, во организација на Халкбанк АД Скопје, на која своите искуства, совети и рецепти за...
ПРОМОБИЗНИС

Забави со познати домашни џез музичари во гурманската авенија на Diamond Mall

CENTAR MKD
Со серија интересни настани и случувања кои ќе бидат организирани во следниот период, Diamond Mall продолжува да креира дополнителна вредност и нови можности за уживање...
ПРОМОБИЗНИС

Мукаетов – панелист на конференцијата „Чувари на мудроста“ во организација на „Халк банка“

CENTAR MKD
Генералниот директор и Претседател на УО на „Алкалоид“, Живко Мукаетов, зеде учество на конференцијата „Чувари на мудроста“, која по втор пат се одржува во организација...
ПРОМОБИЗНИС

ИСОС: Јакнењето на сметководствената професија ќе донесе дополнителни придобивки и за микро, малиот и средниот бизнис

CENTAR MKD
Воведувањето и употребата на меѓународните стандарди за финансиско известување во нашата земја ќе обезбеди усогласеност на финансиските извештаи на домашните компании, вклучувајќи ги и малите...
ПРОМОБИЗНИС

Надзорниот одбор на НЛБ Банка Скопје го именуваше Тони Стојановски за нов Претседател на Управниот одбор на Банката

CENTAR MKD
Надзорниот одбор на НЛБ Банка Скопје на денешната седница го именуваше Тони Стојановски за нов Претседател на Управниот одбор. Тони Стојановски ќе ја преземе функцијата...
ПРОМОБИЗНИС

Ексклузивна можност за професионална инспирација на конферeнцијата „Чувари на мудроста“

CENTAR MKD
 Време е за „Чувари на мудроста“, конференцијата што ќе понуди бесплатни корисни совети од успешните за сите студенти, млади професионалци и претприемачи на кои им...
ПРОМОБИЗНИС

Животното осигурување нуди финансиска сигурност во непредвидливи времиња

CENTAR MKD
Невозможно е да се предвиди иднината и сето она што таа може да го донесе. Секогаш се надеваме на најдоброто, но понекогаш животот не’ става...
ПРОМОБИЗНИС

Викторија Глигорова од Народната банка: Банкарскиот систем во нашата земја и натаму е сидро на стабилноста

CENTAR MKD
„И покрај периодот на продолжени последователни шокови од невидени размери, активностите на банкарскиот систем и натаму растат и тој е стабилен и во услови на...
ПРОМОБИЗНИС

Величковски: Новата правна рамка им овозможува олеснет влез на давателите на платежни услуги од финтек-секторот на пазарот на платежни услуги

CENTAR MKD
Новата правна рамка во платежната сфера е значително усогласена со правото на Европската Унија и им овозможува олеснет влез на давателите на платежни услуги од...
ПРОМОБИЗНИС

Нина Ангеловска и Петар Ниновски на втората конференција „Чувари на мудроста“ во организација на Халкбанк АД Скопје

CENTAR MKD
Успешните млади претприемачи Нина Ангеловска и Петар Ниновски ќе бидат дел од говорниците на конференцијата „Чувари на мудроста“, која во организација на Халкбанк, ќе се...
ПРОМОБИЗНИС

Секоја идеја звучи лудо на почеток – Стартап-финансирање на малите бизниси во ХалкБанк 

C +
Малите бизниси се столбот на економијата, но тие често се борат да ги обезбедат потребните финансии за да растат и да напредуваат. Традиционалните финансиски институции...
ПРОМОБИЗНИС

ЕБОР и донаторите помогнаа на над 18.000 домаќинства на Западен Балкан во инвестиции во енергетска ефикасност

CENTAR MKD
За помалку од седум години, повеќе од 18.000 домаќинства на Запaден Балкан (ЗБ) инвестираа над ЕУР 100 милиони во технологии кои заштедуваат енергија, како што...
ПРОМОБИЗНИС

МТЕЛ станува официјален партнер на Пасворд Продукција

CENTAR MKD
Телекомуникацискиот оператор МТЕЛ и Пасворд Продукција договорија соработка со која компанијата станува официјален партнер и поддржувач на настаните во организација на продукциската куќа. Прв настан...
ПРОМОБИЗНИС

На спектакуларен настан, „Тиквеш“ ги претстави вината од брендот „Луда Мара“

C +
Со мотото „Гледај го светот во очи“, во извонредна атмосфера исполнета со артистички содржини, „Тиквеш“ го промовираше својот автентичен бренд „Луда Мара“, во Музејот на...
ПРОМОБИЗНИС

Австралија Експо ќе се одржи овој петок во Скопје – Побрзајте, резервирајте го вашето место и обезбедете квалитетно универзитетско образование во Австралија 

C +
Изборот на квалитетно универзитетско образование, често знае да биде тежок и збунувачки, особено за помладите генерации, чија кариерна иднина зависи токму од нивниот избор на...
ПРОМОМАКЕДОНИЈА

Сертифицирање на 6 граѓански организации со „Ознака за доверба“

C +
Здружението „Конект“ преку проектот на УСАИД „Партнерства за донирање“ посветено работи на зголемување на довербата во граѓанскиот сектор.  Ознаката за доверба е само-регулирачки систем кој...