Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Собрание

Македонија

Пендаровски ќе се обрати на 76. Генерално собрание на ОН

M T
Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Њујорк ќе се обрати на Генералната дебата на 76. Сесија на Генералното собрание на Обединетите нации, што се одржува на...
Македонија

Собранието од 1 септември ќе продолжи со незавршените седници, а нова пленарна ќе биде свикана за две недели

M T
Денеска во Собранието, на првиот работен ден по враќањето од колективниот одмор на пратениците и претседателот на законодавниот дом, Талат Џафери, се одржа првата редовна...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: Левица и ВМРО-ДПМНЕ во Собрание блокираат се што е во интерес на граѓаните, не нудат ништо што е во интерес на државата

M T
Одговор на новинарско прашање, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник: Прашање: Левица вчера најави дека поради законот за државјанство што го предлага владата со...
Centar Македонија

Костадинов: Како пратеници имаме обврска да ги поддржуваме и почитуваме препораките и насоките на здравствените власти

CENTAR MKD
Одгoвор на новинарско прашање, Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ Новинарско прашање: Вонредена состојба немаме сега се на сила здравствените мерки Ковид Пандемијата дали...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Костадинов: Заради скапите задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ до 2021 треба да вратиме 2,3 милијарди евра, ние работиме домаќински и го поддржуваме растот на платите

CENTAR MKD
Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за задолжување, кога јавноста многу добро знае како ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше со огромни каматни стапки за барок, споменици, жални врби,...