Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Интервју со потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев: Договорот со Фронтекс ги потонува сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица!
Home » Интервју

Category : Интервју

CentarИнтервјуВо тренд...

Интервју со Бети Рабаџиевска-Наумовска, кандидат за пратеник од коалицијата Можеме: Обиколница околу Ресен, младински центар и повеќе градинки во новиот мандат!

CENTAR MKD
Centar интервју со кандидатот за пратеник од СДСМ и коалиција ,,Можеме”-Бети Рабаџиевска Наумовска Во рамките на предизборните претставувања денеска разговараме со Бети Рабаџиевска Наумовска, кандидат...
CentarМакедонијаИнтервјуТОП ВЕСТИ

Интервју со лидерот на СДСМ, Зоран Заев за Centar.mk: Инвестираме 2 милијарди евра во инфраструктурата, тоа е економски патриотизам

CENTAR MKD
Интервју на Centar.mk со претседателот на СДСМ, Зоран Заев.   Господине Заев кампањата е во полн ек, граѓаните ги следат активностите на политичките партии, што...
Интервју

Интервју со Наташа Трајкова, Менаџер за продажба во E-Horeca

CENTAR MKD
Е-horeca е онлајн продавница за кафе,алкохолни и безалкохолни пијалоци од најразлични познати светски брендови. Брендот E-horeca постои и функционира активно веќе неколку месеци на пазарот,...
ИнтервјуВо тренд...

Од хаос и задолжена Агенција за храна и ветеринарство до успешнa приказна, зад која стои директорот Зоран Атанасов

CENTAR MKD
Кој е Зоран Атанасов? Директор на Агенцијата за храна и ветеринарство, семеен човек, оженет со две деца, доктор по ветеринарна медицина.  Роден e на 01.09.1966...
ИнтервјуТОП ВЕСТИ

Интервју со доктор Наум Костојчиновски од Клиниката за уво, нос и грло: Подобрувањето на условите за работа и вреднувањето на трудот на лекарите од страна на Министерството за здравство ми влева оптимизам и мотивација да останам во мојата земја

CENTAR MKD
Интервју на Македонската новинска агенција Centar.mk со д-р. Наум Костојчиновски од Клиниката за уво, нос и грло: 1. Од кога знаевте дека вашата професионална определба...
ИнтервјуВо тренд...

Ова е едно од најголемите покачувања во здравството: CENTAR Интервју со д-р Љубиша Каранфиловски – претседател на самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита

CENTAR MKD
Македонската новинска агенција Centar.mk имаше интервју со д-р Љубиша Каранфиловски – претседател на самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита 1.Што претставува и какво...
МакедонијаИнтервјуТОП ВЕСТИ

Интервју со Александар Наумоски, градоначалник на Ѓорче Петров: Овозможуваме плански развој и сочувување на зелените површини, ДУП-от во Хром донесен на транспарентен начин 

CENTAR MKD
Центар интервју со Александар Наумоски, градоначалник на општина Ѓорче Петров. Во интервјуто за Центар.мк, првиот човек на Ѓорче Петров зборува за дел од она што...
МакедонијаИнтервјуТОП ВЕСТИ

ИНТЕРВЈУ со Борут Рончевиќ, декан на Факултет за применети општествени студии

CENTAR MKD
Centar.mk интервју со Борут Рончевиќ, декан на Факултет за применети општествени студии. Македонските студенти во Словенија се домаќини Д-р Борут Рончевиќ (1975) е декан на...
МакедонијаИнтервјуВо тренд...

ИНТЕРВЈУ со Мариела Клековска, претседател на Студентскта конференција за енергетска ефикасност и одржлив развој

CENTAR MKD
Интервју со Мариела Клековска, претседател на Студентскта конференција за енергетска ефикасност и одржлив развој Повторно студентска конференција за енергетска ефикасност и одржлив развој. 1. Накратко,...
ИнтервјуТОП ВЕСТИ

Интервју со Ректорот на УКИМ проф. д-р Никола Јанкуловски: Со новините што ги внесуваме Универзитетот Св. Кирил и Методиј ќе стане поатрактивен за домашните и за странските студенти

CENTAR MKD
Centar.mk интервју со Ректорот на УКИМ проф. д-р Никола Јанкуловски. Centar.mk: Наскоро ќе се одбележи патрониот празник на Универзитетот, што би издвоиле како посебен придонес...
ИнтервјуВо тренд...

Интервју со Д-р Сашо Ѓорѓиоски: Двете години постоење на специјалната очна болница “Деница” претставуваат обврска за уште поголеми идни успеси

CENTAR MKD
д-р Сашо Ѓорѓиоски, како дел од помладата генерација медицински стручњаци во државата, речиси една деценија храбро ги освојува највисоките офталмолошки врвови, со што на нашите...
ИнтервјуВо тренд...

“Ако не можете да го јадете, не го ставајте на кожа” – Интервју со Даниела Павловска, сопственик на “Данини природна козметика”

CENTAR MKD
Centar.mk интервју со Даниела Павловска, сопственик на “Данини природна козметика” Во последно време се поактуелни се природните сапуни, креми, шампони.Што е разликата меѓу природните сапуни,...
ИнтервјуТОП ВЕСТИ

Интервју со Љупчо Димитриевски, Директор на ЈУ Центар за социјална работа Ресен

CENTAR MKD
Centar.mk интервју со Љупчо Димитриевски, Директор на ЈУ Центар за социјална работа Ресен Во врска со Кампањата за зголемување на бројот на згрижувачки семејства, што...
ИнтервјуВо тренд...

Интервју на Лепа Брена за Centar.mk: Најубавите забвави се со македонски песни

CENTAR MKD
Екслузивно интервју на Centar.mk со една од најпопуларните југословенски ѕвезди Лепа Брена, која месецов го оддржува својот концерт во Скопје. Доаѓате во Скопје на 15-ти...
ИнтервјуТОП ВЕСТИ

Интервју со Стево Лозановски, сопственик на компанија „Лотулс“: Не нудиме само алат, туку квалитет што заштедува пари и време

CENTAR MKD
По 15 години постоење на македонскиот пазар, купувачите го препознаваат ЛОТУЛС како фирма со долгогодишно искуство во секторот на алати и машини за секаква намена,...
ИнтервјуТОП ВЕСТИ

Есклузивно интервју за Centar.mk со Јан Гел, светски познат архитект и промотор на филозофијата „Градови за луѓе“

CENTAR MKD
Интервју со Јан Гел, светски познат архитект и промотор на филозофијата „Градови за луѓе“ Градот треба да обезбеди услови за физичко движење на секој човек...
ИнтервјуТОП ВЕСТИ

„Јанез Јанша, уметникот: Ако Македонија стане Северна, тогаш делот во Грција треба да се преименува во Јужна Македонија“

CENTAR MKD
Јанез Јанша, уметникот: Ако Македонија стане Северна, тогаш делот во Грција треба да се преименува во Јужна Македонија Што е името за толку непопустливо да...
ИнтервјуТОП ВЕСТИ

Интервју со Фатош Усаинова, менаџер на проектот “Градење на посилно граѓанско општество за унапредување на напорите за образовна инклузија на Ромите“

CENTAR MKD
Со квалитетно образование до еднаквост и унапредување на ромската заедница   Почитувана Усаинова, дел сте од проектот “Градење на посилно граѓанско општество за унапредување на...
ИнтервјуТОП ВЕСТИ

Интервју со Горан Сугарески: Ја засилуваме градежната офанзива и имаме отворен фронт за работа насекаде – одиме кон посилен економски раст на државата

CENTAR MKD
Centar.mk интервју со еден од најуспешните министри во Владата на Зоран Заев, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески. Со Сугарески разговараме за автопатната и...
ИнтервјуТОП ВЕСТИ

Китанова: Биди една меѓу еднаквите во енергетскиот сектор, не си поразлична од колегите од спротивниот пол

root_u0sbii7v
СИЛНА ПОРАКА ОД ПРЕТСЕДАВАЧОТ НА ОРГАНИЗАЦИСКИОТ ОДБОР НА „ЖЕНИ ВО ЕНЕРГЕТИКАТА 2018“ И УСПЕШЕН МЕНАЏЕР ВО ЕВН МАКЕДОНИЈА Даниела Китанова е претседавач на Организацискиот одбор...