15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : македонска економија

Бизнис ТОП ВЕСТИ

Даниела Колева: Раст на просечната плата од 8,8 отсто, македонската економија е стабилна и развојна

M T
Прес-конференција на Даниела Колева, пратеничка на СДСМ: Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев даваат реални резултати потврдени со официјални економски...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Растот на извозот, растот на платите, се доказ за успешноста на економските мерки на Владата предводена од СДСМ

M T
Соопштение на СДСМ: Македонската економија денес е стабилна, развојна и се движи во добра насока, по успешното надминување на коронакризата, а тоа го покажуваат официјалните...