Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » левица
МакедонијаВо тренд...

СДСМ: Левица ја поддржува Русија во агресијата врз Украина

M T
Соопштение на СДСМ: „Левица ја поддржува Русија во агресијата врз Украина. Пратениците од коалицискиот партнер на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, Левица, гласаа против Декларацијата за Украина...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Дали Левица, коалицискиот парнтер на Мицкоски, ја поддржува руската агресија?

M T
Соопштение на СДСМ: Додека македонското општество, сите политички субјекти ја осудуваат руската агресија врз Украина, раководството на политичката партија Левица навива за што повеќе жртви...
Македонија

СДСМ: Левица и Апасиев напаѓаат и дисквалификуваат граѓански организации, прекинуваат важни проекти

M T
Соопштение на СДСМ: „Прекинувањето на соработката на Општина Карпош со граѓанска организација, нападите и дисквалификациите кон невладините организации од лидерот и членовите на партијата Левица,...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Костадин Костадинов: Левица и ВМРО-ДПМНЕ во Собрание блокираат се што е во интерес на граѓаните, не нудат ништо што е во интерес на државата

M T
Одговор на новинарско прашање, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник: Прашање: Левица вчера најави дека поради законот за државјанство што го предлага владата со...