19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » РКЕ
БизнисВо тренд...

Бислимоски: Потрошувачите плаќаат колку што трошат, РКЕ не ги признава кражбите на електрична енергија

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) не ги признава кражбите на електрична енергија во крајната цена и истите се на товар директно на...
Бизнис

РКЕ: Потрошувачите кои се приклучени на Балкан Енерџи Груп да продолжат редовно да си ги подмируваат месечните фактури за испорачаната топлинска енергија

M T
Постојниот вршител на енергетска дејност којшто побарал престанување или на кого му е одземена лиценцата, согласно Законот за енергетика е должен да ја обезбедува јавната...
Бизнис

Одземени лиценците на две компании за трговија со мазут и „евродизел“, одлучи Регулаторната

M T
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлуки со кои ги одзеде лиценците на трговците на големо: „ПЕРТИНАКС ДООЕЛ“ Скопје во делот на...
МакедонијаБизнис

РКЕ почна постапка за одземање на лиценците на двајца снабдувачи на електрична енергија

M T
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) отпочна со постапки за одземање на лиценци на двајца снабдувачи на електрична енергија. Од таму појаснуваат дека...
CentarБизнис

Нова цена на бензинот и нафтата

CENTAR MKD
Утре напладне се очекува Регулаторната комисија за енергетика да ги соопшти новоутврдените цени кои ќе важат за целата следна седмица. Според последните промени кога бензинот...
CentarБизнис

Од утре нови цени на горивата

CENTAR MKD
Регулаторната комисија за енергетика утре напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела имаше намалување на малопродажните...