Секогаш во средиштето на збиднувањата...

КОРОНАВИРУС ВЕСТИ ОД МИНУТА ВО МИНУТА

Мапа на заразени во Скопје, по општини

ФОТО извор Институт за јавно здравје
 • Скопје - 143 лица
 • Дебар - 45 лица
 • Куманово - 20 лица
 • Штип - 8 лица
 • Прилеп - 8 лица
 • Струга - 4 лица
 • Тетово - 4 лица
 • Охрид - 3 лица
 • Велес - 3 лица
 • Кавадарци - 2 лица
 • Гостивар - 1 лице
 • Битола - 1 лице

Избор на уредникот

Прес конференција на Венко Филипче во 15ч

Вести од Македонија

РИТАМ

Нова платформа за вежбање од вашиот дом!

Од денес започнуваат првата македонска онлајн платформа за фитнес и рекреација VezbajDoma Платформата е наменета…

Почина легендарниот кантри пејач Кени Роџерс

Познатиот американски кантри пејач, Кени Роџерс, почина на 81 година, соопшти неговиот претсавник Кит Хаган.…

Оставил бакшиш од 9.000 евра за да им помогне на келнерите за…

Еден муштерија им оставил неверојатен бакшиш на келнерите во ресторан во Тексас за да им помогне во загубите што…

Huawei прогласен за кандидат број 1 со 3,524 патенти според…

Европската канцеларија за патенти (EPO) објави ранг листа на патенти за 2019 година. Презентираните податоци…

Евровизија е откажана во пресрет на избувнувањето на…

Натпреварот за песна на Евровизија е откажан за прв пат во својата 64-годишна историја поради појава на…

Направете сами заштитна маска за само 2 минути

Еве начин како сами да направите заштитна маска од хартиени салфети за само 2 минути.Потребни ви се: хартиени…

ФОТО: Многумина се прашуваат на што има вкус – Том Хенкс…

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се заразени со коронавирус и во моментов се наоѓаат во изолација во…

Мерки и препораки за заштита и превенција од коронавирус…

Што е КОВИД-19? КОВИД-19 е нов вирус од фамилијата Коронавирус, првично откриен во Кина во декември 2019 година.…

(Видео) Песни за миење раце како заштита од коронавирус станаа…

Песните и спотовите за миење на рацете во екот на експанзијата на коронавирусот станаа светски хит.…

СВЕТ

Кујната од Centar