24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Љубов

Category : Љубов

CentarМозаикЉубов

Некои работи е подобро да не се кажат: Партнерот не треба да знае што сте правеле со бившиот

M T
Сосема е во ред да споделите некои работи од минатото, но треба да ја знаете границата. Партнерот не треба да знае што сте правеле со...
CentarМозаикЉубов

Овие 5 нешта е најдобро да се премолчат дури и во најсреќната врска

M T
Иако меѓусебната доверба и искрената комуникација се клучни за успехот на врската, постојат работи за кои едноставно не се зборува. Звучи како шема, но во...
МозаикЉубов

Ова е најголемиот НЕПРИЈАТЕЛ на бракот и врските

M T
Парите и сексот се најчестите причини за развод, покажуваат студиите. Но, терапевтите и другите психолошки експерти сметаат дека таквата статистика не дава реална и целосна...
CentarМозаикЉубов

После тоа, сè е полесно: Психолозите велат дека оваа година во БРАКОТ е пресвртница за многу парови

M T
Многумина веруваат дека седмата година од бракот е кризна и дека ова е пресвртница во одлуката дали заедничкиот живот на партнерот ќе продолжи да функционира...
МозаикЉубов

Откриено зошто мажите никогаш не велат „НЕ“ на сексот, дури и кога не им е до тоа

M T
Џеси Форд, докторант по социологија на Универзитетот во Њујорк, спроведе студија која покажа дека младите мажи неволно се согласуваат да имаат секс многу почесто отколку...
CentarМозаикЉубов

ПИЈАН И ИЗЈАВИ ЉУБОВ – Беше кум на свадбата, па ја украде невестата

M T
Интересната љубовна приказна на Дезире Вајт го „заврти“ целиот свет. Имено, Дезире се разведе од сопругот и се омажи за својот пријател Брајант, кој на...
CentarМозаикЉубов

КАРАНИЦА КОГА НЕМА – Истражувањата покажаа дека парите се коренот на повеќето несогласувања во љубовните врски

M T
Новото истражување покажа дека парите се коренот на повеќето несогласувања во љубовните врски. Истражувањето е спроведено меѓу 2.000 луѓе во Велика Британија, а 62 отсто...
ЉубовХороскоп

Овие ТРИ ЗНАЦИ СЕКОГАШ БАРААТ МАНА КАЈ ПАРТНЕРОТ – Никогаш не можете да ги задоволите

M T
Многу партнери најчесто молчат за работи кои ги лутат за да не ги повредат своите љубовници. Сепак, има и такви кои претпочитаат да бидат брутално...
CentarЉубовХороскоп

Четири хороскопски знаци ќе се сретнат со љубовта на својот живот до крајот на јули: Другите имаат криза во врските

M T
Планетите носат големи шанси за четири хороскопски знаци до крајот на јули. Нивната љубовна приказна допрва започнува, а ѕвездите ветуваат лето исполнето со страст и...
CentarМозаикЉубов

Признавањето на сопствените грешки е тешко: 10 знаци дека всушност ВИЕ сте проблем во вашата врска

M T
Многу е тешко да ги забележите и признаете сопствените грешки во врската. Секогаш е полесно да го обвините партнерот и да не се чувствувате виновни,...
CentarМозаикЉубовХороскоп

Ако сакате мирен љубовен живот, избегнувајте ги ОВИЕ хороскопски знаци

M T
Иако, секако, секој пар е приказна за себе, некои хороскопски знаци, според астролозите, се покомплицирани во љубовните врски и со нив дури и почетокот на...
CentarЉубовХороскоп

Доколку сакате мирен љубовен живот, избегнувајте ги ОВИЕ хороскопски знаци

M T
Иако, секако, секој пар е приказна за себе, некои хороскопски знаци, според астролозите, се покомплицирани во љубовните врски и со нив дури и почетокот на...
МозаикЉубов

Пет работи за сексот што мажите сакаат жените да ги знаат! – Еве за што се работи

M T
Што мислат момците жените да прават за време на секс ако им е важно заедничкото задоволство? Понекогаш вие преземате иницијатива Вообичаено е мажот да биде...
CentarЉубовХороскоп

Сакаат слобода: Хороскопскиот знак кој најчесто се разведува

M T
Еден знак од Зодијакот најчесто доживува колапс на брачната заедница. Со влегувањето според хороскопот, мажите родени во знакот Водолија се најмногу склони кон развод. Причината...
CentarЉубовХороскоп

Мајстори за флерт: Овие три хороскопски знаци уриваат рекорди на заведување

M T
Нема некој кој не се забавува со шармот на слаткото, невино флертување. Сепак, некои луѓе се многу добри во оваа вештина, а астролозите велат дека...
CentarЉубовХороскоп

Овие хороскопски знаци најчесто ги шпионираат партнерите: Тие се најнесигурни и ги прават најголемите глупости

M T
Довербата е една од главните елементи на здравата, квалитетна љубовна врска. Без доверба секоја врска ќе се распадне. Проблемите со довербата лесно можат да предизвикаат...