Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Љубов

Category : Љубов

Мозаик Љубов

Ја изневерил сопругата со келнерка, па му се вратило се: Сега сака да се врати кај семејството, но …

M T
Измамата во бракот не е невообичаена, а последиците можат да бидат многу страшни. Многу бракови се распаѓаат по таква пречка, а тоа му се случило...
Centar Љубов Хороскоп

Во овие три хороскопски знаци се раѓаат вистински женкари

M T
На карактерот на мажот влијае и хороскопскиот знак во кој е роден, а во овие три знаци се раѓаат најголемите женкари. Трендовите се менуваат, но...
Centar Мозаик Љубов

Избегнете грешка на дејт: Сите ги презираат овие прашања, а луѓето често ги поставуваат

M T
Може да делувате очајно во потрагата по партнер. Состанокот може да биде стресен сам по себе и секој пред него размислува како да се постави,...
Centar Мозаик Љубов Хороскоп

Астролозите го одредија најдобриот датум за венчавка во 2022 година – Еве кој е тој

M T
Ден кога акцентот ќе биде ставен на љубовта, единството и развојот. Кога планираат големи настани во животот, многу луѓе прибегнуваат кон астрологијата со надеж дека...
Centar Мозаик Љубов

Како да излечите „скршено“ срце: 5 клучни чекори за да продолжите понатаму

M T
Секој барем еднаш во животот го доживеал синдромот на „скршено срце“ поради раскинување на љубовна врска. Солзи, чувство на празнина, болка, верба дека никогаш нема...
Мозаик Здравје Љубов

Колку често имате секс – еве како тоа влијае на вашето здравје

M T
Веќе нашироко е познато дека сексот лекува, а психолозите ќе ви кажат дека сексот е исклучително добар за здравјето, но колкава корист ќе добиете од...
Мозаик Љубов

Како да препознаете ПРЕЉУБНИК според неговиот изглед? Мажите со ОВИЕ карактеристики имаат поголема веројатност да изневерат

M T
Што открива висината на мажот и растојанието меѓу очите. Секогаш кога се зборува за изневерување, она што ги интересира сите е дали постои начин да...
Мозаик Љубов

Мажите открија: Вака изгледа жената со која би ја ИЗНЕВЕРИЛЕ ПАРТНЕРКАТА

M T
На платформата 18+ на Ешли Медисон, 1.300 мажи искрено признаа дека би ја избрале (или веќе ја избрале) личноста со која имале афера. Ова истражување...
Љубов Хороскоп

Размислуваат со срце: Овие 4 хороскопски знаци често се заљубуваат во погрешна личност

M T
Љубовта е сосема прекрасно чувство и поради неа можеме да правиме непредвидливи и најлуди работи. Кога сме заљубени, не ги забележуваме маните или несовршеностите на...
Љубов Хороскоп

Најлоши љубовници во хороскопот: Кој знак е кралица на драмата, а кој на љубомората?

M T
Дамите во овие три хороскопски знаци важат за најлоши љубовници во хороскопот. Девица Девиците се на прво место. Педантни и уредни, со стабилни мисли и...
Мозаик Љубов

Клучни знаци откриваат дали вашата врска ќе успее: Пеперутките во стомакот не се доволни

M T
Иако многумина би рекле дека спротивностите секогаш привлекуваат, особено кога станува збор за машко-женски односи, неодамнешните студии покажуваат дека сличностите и заедничките цели се клучни...
Мозаик Љубов Хороскоп

Ѕвездите кажуваат: Родените во овие три хороскопски знаци ќе се заљубат оваа зима

M T
Оваа година има уште еден месец и околу две недели до крајот и во тоа време се може да се случи. Доколку сте слободни и...
Centar Мозаик Љубов

Еве зошто мажот кој изневерува никогаш нема да ја напушти својата сопруга

M T
Тој ја изневерува постојано, но не ја напушта. Жената чувствува голема болка и не го напушта. Зошто е тоа така? Мажот ве изневерува, но останувате...
+ Мозаик Љубов

АКО СОНУВАТЕ ДЕКА СО НЕКОЈ ВОДИТЕ ЉУБОВ, ТОА МНОГУ ЗБОРУВА ЗА ВАШАТА ЛИЧНОСТ! И не е неважно дали е ОРГИЈА или со кого го правите тоа!

M T
Во книгата „Декодирај го твојот сон“, психологот Јан Волас пишува за значењата на сексуалните соништа. Соништата се одраз на нашата личност Тој вели дека љубовните...
Мозаик Љубов

Отстранувањето кондом без согласност конечно е забрането

CENTAR MKD
Минатиот четврток, гувернерот на Калифорнија, Гевин Њус, потпиша закон со кој се забранува отстранување на кондоми од гениталиите без согласност, познато како „крадење“. Со овој...
Мозаик Љубов

ИМАМ АФЕРА СО 22 ГОДИНИ ПОСТАР ШЕФ! Неговата сопруга работи со нас, а тој обожава да ми го прави ОВА секој ден пред НИВ!

M T
Кога започнала афера со својот оженет шеф, била пресреќна, но сега младата Англичанка се нашла во голема неволја. – Јас имам 24 години, а мојот...