14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пониски цени
МакедонијаБизнис

Пониски сметки за граѓаните приклучени на парно

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлуки со кои се намалува во просек за 4% крајната цена на испорачаната топлинска енергија кај трите...