16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дик
Македонија

До ДИК поднесени 13 приговори за изборните резултати

M T
До Државната изборна комисија се поднесени 13 приговори за постапката за гласање и за постапката за сумирање и утврдување на резултатите. СДСМ има поднесено четири...
Македонија

ДИК: Досега се собрани потписи за четири независни кандидатски листи

M T
Во подрачните одделенија и канцеларии на Државната изборна комисија (ДИК) заклучно до вчера собрани се потписите за четири независни советнички листи за локалните избори што...
Centar Македонија Во тренд...

Дамјан Манчевски си поднесе оставка од пратеничката функција

CENTAR MKD
Поранешниот министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски денеска си поднесе оставка од својата пратеничка функција. Откако информацијата ќе стигне до ДИК, оваа институција...