Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : социјални мрежи

Свет

Кремељ: Путин нема профили на социјалните мрежи

M T
Рускиот претседател Владимир Путин нема време за социјални мрежи и тој е против тоа некој да управува со неговите профили наместо него, изјави денеска портпаролот...
Свет

Властите на Куба забранија пристап до социјалните мрежи

M T
Кубанските власти забранија пристап до социјалните мрежи, вклучувајќи ги „Фејсбук“ и „Вацап“, беше објавено денеска од глобалната компанија за следење на интернет „Нет Блокс“, со...
+ Centar Наука Технологија Во тренд...

Научниците истражуваат: Дали социјалните мрежи се закана за човечката цивилизација?

M T
Познато е дека малку луѓе денес живеат без контакт со социјалните мрежи. Токму овој факт или проблем го привлече вниманието на американските научници од Националната...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев за реакциите на социјалните мрежи: Сите ги разбирам, но историското минато не треба да не ограничува во европската иднина

CENTAR MKD
Во денешното излагање на премиерот Зоран Заев, од новинарите беше запрашан за реакциите на социјалните мрежи по синоќешното интервју дадено за бугарски БГНЕС. „Ги видов...
Македонија

До каде оди меѓупартиската омраза: „Еден комуњар помалку“, „на сите од СДСМ им го посакувам тоа“

CENTAR MKD
Смртта на пулмологот и поранешен претседател на СДММ, Трајче Нешковски во сообраќајна несреќа ја потресе пошироката јавност, но сепак не ги одмина меѓупартиските пресетки на...
Свет Во тренд...

„Твитер“ ја сокри објавата на Трамп, го кршел правилото со кое се забранува величање на насилство

CENTAR MKD
„Твитер“ го покри постот на профилот на американскиот претседател Доналд Трамп затоа што го крши правилото со кое се забранува величање на насилството, пренесуваат агенциите....