Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : политика

Македонија

Јанев: Политиката и позицијата за Северна Македонија остануваат непроменети

M T
Политиката и позицијата на преодниот кабинет остануваат непроменети. Тоа беше потврдено и во Брисел, изјави за БНТ привремениот бугарски премиер, Стефан Јанев. Она што го...
Свет

Грушко: Југославија, Либија, сега и Авганистан – логичен исход од политиката на САД

M T
Заменик-министерот за надворешни работи на Русија Александар Грушко изјави дека настаните во Авганистан се логичен исход од повлекувањето на американските воени сили и НАТО армијата....