31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » автопат
Македонија

Бочварски: Целосно ќе го реконструираме автопатот Тетово-Гостивар

M T
„Во овие четири години изградивме, реконструиравме и рехабилитиравме преку 1000 километри патишта во државата, а веќе работиме и на проектирање на новата траса на автопатот...
Бизнис

Бочварски: Градиме модерен и безбеден автопат на Коридор 10

CENTAR MKD
Коридорот 10 мора да го издигнеме на ниво на европски коридор, за нас ова е многу важен патен правец, многу значајна транзитна патна врска и...