10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вмро дпмне
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Осми ден ВМРО тендерска ДПМНЕ молчи за Мицкоски и тендерот од 136 милиони евра

M T
„Осми ден трае молкот од ВМРО-ДПМНЕ за евентуалната позврзаност на шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски со спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителна станица во...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ се „грижат“ за граѓаните со поскапување на комуналните услуги

M T
Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ по кој знае кој пат, докажаа дека воопшто не се грижат за граѓаните, туку на прво место ги ставаат личните и партиските...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Нервоза во ВМРО-ДПМНЕ, со деструкции во Собрание не се брани криминал

M T
Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ одработува за странски интереси кои не ѝ мислат добро на државата

M T
ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски со крајно неодговорно однесување нанесуваат штета на државните позиции и националните интереси. Очигледно Мицкоски жестоко одбработува за туѓи, странски интереси, кои...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Има правда, време е парите што ВМРО-ДПМНЕ ги крадела да се вратат кај граѓаните

M T
Пресудата за предметот Талир 2 е победа на правдата врз најголемите корупциски скандали на ВМРО-ДПМНЕ. Во овој предмет осуден е криминалецот во бегство, поранешниот претседател...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги продаде плочките од 100.000 евра од Белиот дворец и парите да ги врати кај граѓаните

M T
Во време на светска економска криза, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува на штета на граѓаните, обвини СДСМ. „ ВМРО-ДПМНЕ е синоним за криминал, корупција и расипништво,...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Потврдена криминална партија како ВМРО-ДПМНЕ освен криминал не може да понуди ништо

M T
ВМРО-ДПМНЕ е докажан симбол на криминал и корупција, партија заглавена во режимската матрица од која нема намера да излезе. ВМРО-ДПМНЕ е една од најбогатите партии...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ не можат еден ѕид добро да направат

M T
Граѓаните секојдневно на дело ја гледаат неработата и неспособноста на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ. Последниот пример со кој одновно исплива на виделина нивната неспособност е потпорниот...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Донатори на ВМРО-ДПМНЕ проневериле 1,6 милиони евра во „Криминални парцели“

M T
Аферата „Криминални парцели“ во која се проневерени околу 1,6 милиони евра ја тресе ВМРО-ДПМНЕ. Последните информации објавени во медиумите покажуваат дека дел од осомничените во...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: 27 ми април е вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ

M T
27 април е најцрниот датум во историјата на македонската демократија. Вооружени насилници, поттикнати од ВМРО-ДПМНЕ извршија упад во Собранието, обидувајќи се да убијат пратеници, да...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ троши 1,2 милиони за партиски вработувања

M T
СДСМ преку Владата што ја предводи презема мерки за заштита на стандардот на граѓаните и одговорно штеди, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ расипнички се однесуваат со парите...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Врв на деструкција, ВМРО-ДПМНЕ блокира Закон за поголеми плати за наставниците

M T
ВМРО-ДПМНЕ го достигна врвот на деструкција со блокирањето на законот за поголеми плати на 27.000 наставници кој очигледно не го прочитале, пишува во соопштението Социјалдемократскиот...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Криминалите на ВМРО-ДПМНЕ се потврдени на суд, Мицкоски да поднесе оставка

M T
По признанието на врхушката на партијата тогаш на чело со бегалецот Никола Груевски дека дејствувале како злосторничко здружение во Титаник, Христијан Мицкоски треба да си...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Судовите ги докажаа криминалите на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и раководството на партијата да поднесат оставки

M T
Соопштение на СДСМ: По признанието на врхушката на партијата тогаш на чело со бегалецот Никола Груевски дека дејствувале како злосторничко здружение во предметот Титаник, Христијан...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е партија која е против работниците и минималната плата

M T
СДСМ преку соопштение реагира на изнесените ставови на Христијан Мицкоски за зголемувањето на минималиста плата. Од партијата наведуваат дека во време на ВМРО-ДПМНЕ работниците имаа...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е решето, да се извини за хистеријата што синоќа ја ширеше преку соопштенија

M T
Соопштение на СДСМ: Откако се потврди дека снимката од македонски училишта е лажна и дека системот на Министерството за образование и наука не е хакиран...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника поради слабата работа на нивните градоначалници кои се големо разочарување

M T
Соопштение на СДСМ: Голема е паниката во ВМРО-ДПМНЕ поради слабата работа на нивните градоначалници, па затоа имаат потреба секојдневно да ја дефокусираат јавноста со барања...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е нервозна, нивните градоначалници се големо разочарување, време е да престанат со лаги на прес конференции

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ: Законите важат за сите подеднакво, без разлика за кое име и презиме станува збор, а тоа е потврдено...
МАКЕДОНИЈА

Лукаревска: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ не потсетуваат како владееше нивниот режим

M T
„Гледајќи ги како работат градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се потсетуваат како оваа партија владееше. Гледаме дека сакаат централната власт да ја претстават како одговорна и...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 27 години го уништуваа Скопје, сега шират лаги за Шилегов

M T
ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од поразот во Скопје, 27 години го уништуваа главниот град, сега немаат понуда па шират лаги за Петре Шилегов, реагираат од СДСМ,...