19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » аплицирање
Македонија

Во тек е аплицирање за сместување во студентски домови за бруцоши

M T
Министерството за образование и наука информира дека во тек е аплицирање за сместување во студентски домови за студентите од прва година на студии. Аплицирањето се...
Македонија

МОН: Од 1ви до 31ви октомври втор рок за аплицирање за субвенциониран студентски оброк

M T
Министерството за образование и наука информира дека од утре повторно може да се аплицира на Јавниот повик за остварување на правото на субвенциониран студентски оброк....
Бизнис

Почнува аплицирањето за новата бескаматна кредитна линија „Ковид 4“

M T
Од денеска, 15 јули, од 9 часот почнува аплицирањето за бескаматен кредит од кредитната линија ,,Ковид 4”. Јавниот повик за оваа кредитна линија беше објавен...