Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Ова се трите најсекси хороскопски знаци – дали сте меѓу нив?

Сексапилот нема век на траење, а секој човек во себе има одредена доза која повеќе или помалку е изразена. Хороскопот ги класифицира следните три знаци како најпривлечни. Шкорпија Ако некогаш сте запознале Шкорпија, знаете дека има…

Ова никако не треба да го носите во паричникот: Така привлекувате лоша енергија и…

Сите го чуваме ова во паричникот, а не знаеме дека според верувањата тоа носи беспарица! Паричникот, според верувањата, не морате секогаш да го носите со себе, но постојат правила за кои се верува дека привлекуваат изобилство!…

Старец отишол во сервис за да го поправи мобилниот телефон: Кога му рекле дека телефонот е…

Започнува така што еден стар човек отишол во сервис кој се занимава со поправка на мобилни телефони како би дознал зошто не работи неговиот мобилен телефон. Момчето кое се занимава со поправка на такви уреди, го прегледал неговот…

Овие два знаци до крајот на годината можат да очекуваат големи пари

Овие два знаци имаат најголеми шанси за изненаден финансиски прилив – тоа се знаците Рак и Вага. Рак Лицата родени во овој знак, ако вложиле во нешто последниве 24 месеци, до Нова година конечно ќе им се исплати. Доколку некому…

Сите сме слушнале дека оваа фигура носи пари и среќа , но никој не ви го кажал ова

Еве како и каде треба да стои за привлекување среќа и богатство… Слон во близина на влезната врата привлекува среќа и сила за станарите, додека слонот во двор ја штити куќата од негативни влијанија. Фигурата на слон во спалната соба…

Овие три хороскопски знаци ќе заработат големи пари

Велат дека парата буши каде што бургијата не може. Овие три хороскопски знаци знаат да намирисаат пари на километар… Бик Биковите се материјалисти и сакаат удобност. Тие прво се сакаат себе си, па парите, а останатото може да почека.…

Ако маж ви ги прави овие работи значи дека „до уши“ е заљубен во вас, но нема да ви го…

Ако маж ви ги прави овие работи значи дека „до уши“ е заљубен во вас, но нема да ви го признае тоа… Ова се некои знаци кои покажуваат дека му се допаѓате: Се сеќава што сте кажале Кога некој не интересира, тогаш ќе се сетиме на…

Да постоеше Југославија денес би имала околу 20 милиони жители и би била 53-та економија…

Џозеф Писнети направил интересна анализа на Јутјуб за тоа како би изгледала обединета и обновена Југославија. Според анализата, новата Југославија има помалку жители отколку во 1991 година, а бруто националниот производ би изнесувал…

Глуво бебе за првпат ја слушнало мајка си: Преубав момент кој не може да се опише со…

Една од најубавите работи кај децата е нивната искреност. Кај возрасните таа особина ретко може да се најде. Децата се поинакви, искрени се, а од нивното срце зрачи посебна љубов. Чарли е родена на 2 август 2017 година. Кратко по…

Прашала 100 мажи дали сакаат секс со неа. Ќе се изненадите кога ќе видите колкумина се…

Прашала 100 мажи дали сакаат секс со неа. Ќе се изненадите кога ќе видите колкумина се согласиле! Згодна млада дама одлучила да праша 100 мажи дали сакаат секс со неа. Одговорите ќе ве изненадат. Овој експеримент го направила екипа на…

Еве како реагирал Тито кога возачот му ја треснал вратата и му ги приклештил прстите на…

Кога Јосип Броз Тито ја посетил Шведска далечната 1976 година, му се случила болна незгода. При посетата на тогашниот премиер Олоф Палме, Тито при излегување од автомобилот се фатил за работ како би станал, а возачот случајно во тој…

Ја наговорил девојката да облече гаѓички со вибрации: А потоа и приредил непријатно…

Ја наговорил девојката да облече гаѓички со вибрации: А потоа и приредил непријатно изненадување (Видео) Јутјуберот Хами неодамна објавил снимка од помалку невкусна шега која и ја приредил на девојката. Тој и купил гаќички со необичен…

Ова се четирите најмоќни знаци: Само во овие хороскопски знаци се раѓаат луѓе создадени за…

Секој хороскопски знак има сопствени особини, желби, тајни. Сепак, помеѓу дванаесетте знаци, постојат четири кои се издвојуваат. Овие знаци ги поседуваат најмоќните карактеристики и силна личност и на љубовен, професионален, и воопшто на…

Домашна „вијагра“ – се прави од состојки кои веќе ги имате дома (Рецепт)

Сувото грозје содржи агринин, клучен нутриент за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите жената да затрудни. Традицијата на користење на оваа магична напивка настанала во Индија, а ја консумирале младите за нивниот…

Пари, љубов, среќа: Ова е тајното значење на броевите во вашиот живот!

Според нумерологијата, броевите кои се повторуваат во вашиот живот имаат свое значење и тоа всушност се обидува да ве насочи на вистинскиот пат. Можат да бидат едноцифрени или двоцифрени. На пример, ако ве следи бројот 64 тоа би можело…

Ќе ве остави во солзи: По смртта на сопругата во нејзиниот паричник пронашол тајна која…

Парот Џими и Били Бреланд се венчале далечната 1954 година. Тие уживале во 60 години искрена љубов. Одгледале свои деца и внуци. Но, потоа се случило нешто што ќе ви го скрши срцето. Били била учителка и спасувачка во слободно време. Таа…

Пред некој ден ми се јавија од пошта да дојдам бидејќи некој ми испратил пари, a мислев…

Пред некој ден ми се јавија од пошта да дојдам бидејќи некој ми испратил пари, мислев дека е некоја грешка… Пред неколку дена ме повикаа од пошта бидејќи некој ми испратил пари. Мислев дека е некоја грешка, бидејќи немам никој кој би ми…

Бев во долгови до гуша: Тогаш јас дознав начин поради кој имам повеќе пари од било кога

Веќе десетти пат ја молев мајка ми да ми позајми пари за да ја поправам колата. Ми даде, но конечно сфатив дека не можам вечно да живеам во долгови. Кредитната картичка и минусите на сметката секојдневно ме опседнуваа, постојано бев…

Луксуз: Југословенски Хаваи – Тито во Купари ја дочекувал и Елизабет Тејлор (Видео)

Некогашното воено летувалиште Купари кај Дубровник го имало целиот луксуз каков што нуделе и најелитните светски хотели. (Фото: Wikipedia/Igor Trklja) Купари било сметано за југословенски Хаваи, а тука можеле да престојуваат само лицата…

Финансиски процвет: Еве на кои хороскопски знаци октомври им носи многу пари и успех

Три хороскопски знаци во октомври ќе имаат големи прилики што се однесува на пари и работа. За овие три знаци доаѓаат убави вести. Близнаци: Веќе од 1 октомври Близнаците добиваат налет на креативност, така што сите кои се занимаваат со…