28.8 C
Скопје
23. јули 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : СДСМ

Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Со СДСМ платите растат многу побрзо, ВМРО-ДПМНЕ знае само да се расфрла со празни ветувања

M T
Реакција на СДСМ на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: За разлика од ВМРО-ДПМНЕ која само ги манипулира граѓаните со празни ветувања, СДСМ со своите конкретни и ефикасни...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Анкетите потврдуваат дека СДСМ е убедлив фаворит кој го има најдоброто, нереформираното ВМРО-ДПМНЕ нема доверба од граѓаните

M T
Соопштение на СДСМ: Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Богданка Кузеска: Анкетите потврдуваат – СДСМ го има најдоброто, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена

M T
Прес-конференција на Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ: Анкетата на Брима докажува дека граѓаните ги препознаваат исправните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев....
Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Растот на просечната плата од 8,8 отсто е потврда за успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ

M T
Соопштение на СДСМ: Официјалните податоци од надлежни институции ја потврдуваат успешноста на мерките и политиките на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев. Последните...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: СДСМ и претседателот Зоран Заев со најголема доверба од граѓаните покажа анкетата на „Брима“, продолжуваме да работиме посветено и одговорно за државата

M T
Соопштение на СДСМ: Одговорните, државотворни политики на СДСМ се препознаени од граѓаните и тоа е потврдено со бројни испитувања на јавното мислење од релевантни агенции....
Македонија

СДСМ: Трибината во Битола ќе се одржи во петок, СДСМ останува заедно со граѓаните, ја креираме најдобрата понуда за секоја општина

M T
Соопштение на СДСМ: Вечерашната трибина,, Најдоброто за нашата општина” која вечерва требаше да се одржи во Битола се одложи поради временски неприлики и интензивни врнежи...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Продолжуваме силно на терен меѓу граѓаните, СДСМ го носи најдоброто за секоја општина

M T
Соопштение на СДСМ: СДСМ, како водечка партија во државата, постојано е со граѓаните, заедно креира храбри мерки и политики што водат кон напредок. Започнува нова...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, тоа е партија заглавена во режимско криминалната матрица

M T
Соопштение на СДСМ: Христијан Мицкоски е човек кој нема капацитет да понуди нови политики, ниту пак некаков нов концепт. Тој е опкружен со лица од...
Македонија Во тренд...

СДСМ е фаворит на претстојните избори, го има најдоброто за секоја општина, ВМРО-ДПМНЕ е сама и изолирана во своите деструкции, велат од владејачката партија

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Миле Лефков од ВМРО ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ нема кандидати за претстојните локални избори, никој не сака да соработува со лузери,...
Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Зголемената економска динамика во Технолошко индустриските зони е е силна потврда дека економијата е стабилна и се движи во добар правец

M T
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ континуирано реализира успешни економски политики кои придонесуваат економијата да се развива со засилено темпо, а последиците од коронакризата...
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува синоним за нечесен, лицемерен однос кон земјоделците, може само да учи што значи вистинска грижа за земјоделството

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ останува синоним за нечесен, лицемерен однос кон земјоделците, може само да учи што значи...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ вечерва на седница на Извршниот комитет се очекува да ги потврди првите кандидати за градоначалници

M T
Првите дваесеттина кандидати за градоначалници се очекува да бидат потврдени на денешната седница на Извршниот одбор на СДСМ. Засега е извесно дека за градоначалник на...
Македонија

СДСМ: 10 милиони евра за поддршка на домашното стопанство преку бескаматни кредити од линијата Ковид 4

M T
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со вистинска, навремена грижа за домашното стопанство и домашната економија. Во таа насока,...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се однесуваат несериозно

M T
Соопштение на СДСМ: Одредбите на македонскиот Устав не може да се почитуваат селективно. Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја предлагаат Резолуцијата за да се усвои или за...
Македонија Во тренд...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се разбуди од сон за короната, но нивните предлози се одамна имплементирани

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ се разбуди од зимскиот сон кога станува збор менаџментот на корона кризата и реши...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Растот на извозот, растот на платите, се доказ за успешноста на економските мерки на Владата предводена од СДСМ

M T
Соопштение на СДСМ: Македонската економија денес е стабилна, развојна и се движи во добра насока, по успешното надминување на коронакризата, а тоа го покажуваат официјалните...
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ниту еднаш не повикаа на вакцинација и почитување на мерките за заштита, но затоа секојдневно шират лажни вести на штета на јавното здравје

M T
Реакција од СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажни вести, конструкции и невистини да се обидува да шири вознемиреност во јавноста, да прави...
Македонија Во тренд... ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Преку „Мој ДДВ“ вратени над 36 милиони евра кон речиси 400.000 граѓани за две години

M T
Управата за јавни приходи преку проектот „Мој ДДВ“ како дел од ДДВ-то искажано во фискалните сметки во изминатите две години на 399.000 корисници им исплати...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Очигледно само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во тоа дека македонскиот идентитет и јазик се меѓународно признати и потврдени

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференција на Антонио Милошоски: Ако Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во својот идентитет не мора да поднесуваат декларации или...
Македонија

СДСМ: Мицкоски е изгубен во своите блокади, нема доследен став и се што прави е против државните и националните интереси

M T
Реакција на СДСМ на прес-конференција на Христијан Мицкоски Се што прави Христијан Мицкоски е против државните и национални интереси, тој до толку е изгубен во...