30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мицкоски
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски се уште покажува дека нема државнички капацитет, време е политички да созрее

M T
Христијан Мицкоски одново покажа дека нема државнички капацитет ниту основно чувство за државност, особено за прашања од највисок државен и национален интерес. Досега, низ целиот...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Доста беа лаги, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да им се извинат на граѓаните и да се променат

M T
Сите лаги што Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги пласираа во однос на евроинтеграциите потонаа. Тврдењата дека наводно државата ќе се бугаризирала, дека народот ќе бил...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски е единствен опозиционер кој во време на криза работи против државата

M T
ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, на дебаклот од митинг, добија јасна порака од граѓаните дека не сакаат блокади и деструкции, велат од СДСМ. Од владејачката партија...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски да ја прифати пораката од граѓаните и да се откаже од деструкциите

M T
„Граѓаните со дебаклот на протестот му упатија јасна порака на ВМРО-ДПМНЕ и на Христијан Мицкоски дека не сакаат блокади и деструкции. Наместо да биде единствен...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: На Мицкоски око не му трепнува за граѓаните, прави голема штета врз државата

M T
Мицкоски е лажен патриот, без основно чувство за државност, чија најголема грижа е одбрана на криминалот на ВМРО-ДПМНЕ. Со секоја нова пресуда за криминалот на...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Обвинителство да ги истражи сите јавни наводи за Мицкоски поврзани со рекет и закани кон бизнисмени

M T
Јавното обвинителство мора по допрен глас да ги истражи јавно пласираните наводи за рекет и закани кон бизнисмени од страна на Христијан Мицкоски. Долгогодишен познат...
Македонија

СДСМ: Мицкоски не се огради од криминалот на ВМРО-ДПМНЕ, ист како Груевски

M T
И покрај бројните судски пресуди за криминалот на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу нив и последната за предметот Талир 2, Христијан Мицкоски упорно не се оградува од криминалот...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски ќе биде запаметен по тоа што ги рушеше националните позиции во однос на Бугарија

M T
Христијан Мицкоски, со своите неодговорни и недржавнички постапки, ги поткопа, ги загрози националните позиции во однос на Бугарија, во клучни моменти, реагираат од партијата на...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски дома прави блокада на Собранието, а надвор предавство на државните интереси

M T
Христијан Мицкоски и неговата ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со деструктивно, антидржавно и антинародно однесување. По налог на Мицкоски пратениците во Собранието блокираат се што е во интерес...
ВО ФОКУСОТ Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски ги поткопа државните позиции, усвоена Резолуција на ЕПП со ставови на Бугарија

M T
Европската народна партија (ЕПП) на Конгресот усвои резолуција со која го поддржува отворањето на преговорите со ЕУ но истовремено ги поддржува ставовите на Бугарија. Клучен...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Аферата „Криминални парцели“ води директно до Мицкоски

M T
Криминалниот случај со препродажба на парцели во Делчевско за кои целата јавност беше информирана пред локалните избори конечно добива епилог. Кривични пријави се поднесени против...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски да каже што договарал со бугарските здруженија

M T
Христијан Мицкоски треба да излезе и да објасни што договарал со претседателите и основачите на бугарските здруженија и клубови во државата наместо секојдневно од Белата...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Не успеа блокадата, усвоен е дневниот ред, деструкциите на Мицкоски ќе бидат поразени

M T
Соопштение на СДСМ: Христијан Мицкоски не се откажува од блокадите и деструкциите, се надева дека вештачки ќе создаде поличка криза и ќе придизвика штета врз...
Македонија Во тренд...

Каевски: Неодговорниот Мицкоски блокира во време на криза, за да ја прикрие неспособноста на неговите градоначалници

M T
Во време на глобална економска и енергетска криза, кога секаде во светот сите се обединуваат за побрзо да се надминат последиците, да се блокира Собранието...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Старите инкриминирани кадри и тимови Мицкоски да си ги чува за себе

M T
Соопштение на СДСМ: Добро е позната и проверена лажаната помош на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во изминатите повеќе од две години криза предизвикана од светската пандемија....
Македонија Во тренд...

СДСМ: Шест месеци градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ не сработеа ништо, затоа Мицкоски блокира

M T
Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ во првите шест месеци од мандатот не сработеа ништо за општините и граѓаните, не ги реализираа ветувањата, немаат ниту еден проект. Затоа...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Груевски даде наредба, Мицкоски одработува за странски интереси

M T
Во време на најголемата економска и енергетска војна, Христијан Мицкоски најавува нови засилени блокади наместо да понуди конструктивност, се вели во соопштението од СДСМ. Од...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски во криза најавува нови блокади, СДСМ и граѓаните тоа нема да го дозволат

M T
Во услови на најголемата криза кога на граѓаните им треба функционално Собрание кое носи закони во интерес на граѓаните, Христијан Мицкоски решава да ги засили...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски е злосторничко здружение

M T
Повеќе судски пресуди и признанија на вина од страна на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, како „Титаник“ и „Плацови на Водно“ се потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ прават политичка агенда на штрајкот

M T
Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ со своите срамни изјави и настапи креираат политичка агенда на штрајкот на СОНК, велат од СДСМ. „Уценувачки потег на раководство на...