Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » енергетска криза
Македонија ТОП ВЕСТИ

Каевски: СДСМ ја решава енергетската криза за разлика од градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

M T
Владата и надлежните институции преземаат серија чекори за надминување на енергетската криза и заштита на стандардот на граѓаните, рече денеска на прес-конференција, Дарко Каевски, пратеник...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Арсовска не презема ништо за надминување на енергетската криза и ги игнорира ингеренциите на Град Скопје за топлинската енергија

M T
Соопштение на СДСМ: Градоначалничката Данела Арсовска секојдневно покажува неспособност да ги решава проблемите на скопјани и основно непознавање на нејзините ингеренции. Наместо конкретни мерки за...
Македонија Во тренд...

Мартин Попов: Во време на енергетска криза Арсовска нема предвидено ниту денар за помош на граѓаните

M T
Наместо конкретни мерки за помош на скопјани во време на глобална енергетската криза и криза со топлинска енергија во Град Скопје, Арсовска не презема ништо,...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Арсовска не предвидела ниту денар за справување со енергетската криза, таа не може да ги реши проблемите на скопјани

M T
Соопштение на СДСМ: Данела Арсовска секојдневно покажува елементарно непознавање на ингеренциите на градоначалникот и Советот на Град Скопје. Таа не предвидела ниту денар за Буџетот...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Институциите преземаат мерки за надминување на енергетската криза и заштита на стандардот на граѓаните

M T
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ и надлежните институции во континуитет преземаат мерки за надминување на енергетската криза и заштита на стандардот на домаќинствата....