11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тетово
Македонија

Во Тетово приведени тројца Индијци

M T
На тетовската улица Видое Смилевски-Бато, во попладневните часови на 15 декември, полициски службеници привеле тројца мигранти од Индија поради илегален влез во нашата земја. Тројцата...
Македонија

Три лица повредени во сообраќајка кај Тетово

M T
На 16.10.2021 во 14.05 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од регионалниот пат Тетово-Волковија со локален пат за с.Челопек се случила сообраќајна...
МакедонијаВо тренд...

Народниот правобранител за трагедијата во Тетово – Само ефикасна истрага ќе докаже дека функционира правната држава

M T
Народниот правобранител изразува длабоко жалење за трагичниот настан во болницата во Тетово, во кој животот го загубија голем број пациенти хоспитализирани за лекување од Ковид-19,...
Македонија

Словенија подготвена да понуди помош по трагедијата во Тетово

M T
Претседателот Стево Пендаровски оствари телефонски разговор со Претседателот на Република Словенија, Борут Пахор. „Во разговорот, претседателот Пахор во свое лично име и во име на...
КоронавирусМакедонијаВо тренд...

Зголемениот број на заразени во Тетово е поради свадба и семејна прослава

M T
Комисијата за заразни болести ја следи епидемиолошката состојба во Тетово и е во комуникација со локалниот центар за јавно здравје по зголемувањето на бројот на...
Коронавирус+МакедонијаВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Четворица тетовци сомнителни на јужноафриканскиот сој на коронавирус

M T
Лабараторијата на МАНУ ќе испитува примероци од четири лица во Тетово за кои има сомнение дека се заболени од јужноафриканскиот сој на коронавирусот, информираше министерот...
Македонија

Приведен тетовски дилер, полицијата заплени кокаин и марихуана

M T
Тетовоската полиција денеска извршила претрес во дом на 20-годишен тетовец со иницијали Ф.М. на улицата 146 во Тетово. Како што информираат од МВР, при претресот...
Македонија

Оружје и муниција пронајдени кај угостителски објект во Тетово

M T
Синоќа полицијата извршила контрола во угостителски објект во тетовско Жеровјане, сопственост на А.А.(30) од тетовско Боговиње, пришто затекнале 12 лица, од кои 7 од Србија,...
CentarМакедонија

Засилени сообраќајни контроли во Тетово: 189 санкционирани возачи

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.10.) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Тетово. Притоа, изречени се...
МакедонијаВо тренд...

Во напуштен објект уапсени двајца тетовци кај кои бил пронајден хероин

CENTAR MKD
Во напуштен објект на тетовската улица Љуботенска вчера напладне полицијата уапсила двајца тетовци кај кои бил пронајден хероин. Како што информираат од МВР, станува збор...
Македонија

Обвинение за тетовец кој во два наврати ја истепал својата поранешна сопруга

CENTAR MKD
Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение против 40-годишник од Тетово за сторено продолжено кривично дело телесна повреда. Обвинетиот со престојувалиште во Скопје, во период од...
CentarБизнис

Македонско-холандска компанија почна со производство на стакло во ТИРЗ Тетово

CENTAR MKD
Македонско-холандската компанија „Глас Флекс“ почна со производство на стакло во ТИРЗ Тетово. Министерот за економија, Крешник Бектеши, кажа дека ќе бидат вработени 300 луѓе. „Чест...