1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кривична пријава
МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава против лице од Скопје за загрозување на животната средина и природата со отпад

M T
СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Д.С.(43) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
МАКЕДОНИЈА

Приведени две лица за изнуда, поднесена кривична пријава

M T
Од страна на СВР Струмица, заедно со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал во координација со полициски службеници од СВР...
МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава за скопјанец, фалсификувал сообраќајна дозвола

M T
СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против З.А.(31) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...
МАКЕДОНИЈА

Расчистена кражба во Скопје, следува кривична пријава

M T
Секторот за внатрешни работи Скопје расчисти кражба извршена на 18.11.2021 во продажен објект на ул.„Јустинијан Први“ во Драчево. По преземени мерки било дојдено до сознанија...
МАКЕДОНИЈА

Приведен разбојник во Скопје, следува кривична пријава

M T
На 22.02.2022 во 21.40 часот на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.М.(31) од Скопје. Тој се сомничи...
МАКЕДОНИЈА

Приведен струмичанец, поднесена кривична пријава за обид за убиство

M T
Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал во координација со полициски службеници Одделението за внатрешни работи Струмица по преземени мерки и...
МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава за загрозување на животната средина и природата со отпад

M T
Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица поднесе 4 кривични пријави против А.Ш.(39), Ѓ.Ш.(36), Е.Ш.(37), С.Ш.(30), И.Ј.(44), М.Р.(21), С.Р.(32), Ф.Р.(37) и С.Р.(32),...
Uncategorized

Кривична пријава против две лица за недозволена трговија со кокаин и хероин

M T
На 20.12.2021 од страна на БЈБ – Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Одделот за специјални полициски операции бил лишен...
МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава за две лица за измама и лажно претставување

M T
На 04.11.2021 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) во координација со Одделот за криминалистичка полиција (ОКП) до ОЈО Скопје,...
МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава за лихвар од липковско, за заем од 1.500 евра барал 90.000 евра

M T
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.С.(52) од с.Опае, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“. Во текот на 2014...
МАКЕДОНИЈА

Приведен дилер на дрога, запленети кокаин и марихуана, изготвена кривична пријава

M T
Денеска (09.07.2021) Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против Р.В. (50) од село Добрејци, струмичко, поради постоење основи...