5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » смртен случај
Свет

Прв смртен случај во Лос Анџелес од мајмунски сипаници

M T
Канцеларијата за јавно здравје во Лос Анџелес денеска го потврди првиот смртен случај од мајмунски сипаници во областа, повикувајќи се на лице со многу слаб...
СветТОП ВЕСТИ

Шпанија потврди прв смртен случај од мајмунски сипаници во Европа

M T
Шпанија потврди прв смртен случај од мајмунски сипаници во Европа. Тоа е втор надвор од Африка во време на актуелната епидемија. Бразил претходно денеска објави...
КоронавирусСветВо тренд...

Прв смртен случај од омикрон во Германија

M T
Германија го забележа првиот смртен случај од новиот сој омикрон, објави Институтот „Роберт Кох“, со седиште во Берлин. Институтот објави дека лицето што починало било...
КоронавирусСветВо тренд...

Прв смртен случај од коронавирус оваа година во Австралија

M T
Австралија денес објави дека е потврден првиот смртен случај од коронавирус оваа година и рекордни нови 77 случаи во државата Нов Јужен Велс. Во последните...