Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : ноември

Centar Технологија

Голема промена: Од ноември WhatsApp ќе престане да работи на 43 модели на мобилни телефони

M T
Популарната апликација за размена на пораки и друга мултимедијална содржина WhatsApp за два месеци ќе престане да работи на некои постари модели на мобилни телефони....