14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » полициска акција
Свет

Голема полициска акција во БиХ: Најмалку 19 уапсени, меѓу нив и полицајци

M T
Најмалку 19 лица се уапсени денеска во Босна и Херцеговина во голема операција против мрежа на шверцери на наркотици, оружје и воена опрема, потврдија во...
Свет

Голема полициска акција во Виена, разбиена нарко-мрежа, уапсени 24 Албанци

M T
Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат регионалните медиуми....
Македонија

(Видео) Запленети над 2.000 стебла марихуана во Виена во заедничка акција на македонската и австриската полиција

M T
Во заедничка акција на македонската и австриската полиција запленети се над 2.000 стебла марихуана во околината на Виена, а приведени се три лица. Од МВР...
МакедонијаВо тренд...

За еден ден казнети 207 возачи во Чаир

CENTAR MKD
Полицијата за еден ден казнила 207 возачи во Чаир Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.10.) продолжи со засилените акциски контроли во...
CentarМакедонијаВо тренд...

Полиција на секој чекор во Ѓорче – Centar дознава, во тек голема контролна акција

CENTAR MKD
Бројни полициски патроли вечерва има во Ѓорче Петров, дознаваме од нашите читатели. Според информациите сообраќајната полиција контролира голем број на возила и на големо се...
CentarМакедонија

Во тек акција на полицијата – Правеле свадба во Глумово со неколкустотина гости

CENTAR MKD
Заедничка акција на полицијата и пазарната инспекција вечерва во село Глумово околу 21 часот. Како што информира Канал 5 вечерва околу 21 часот полицијата и...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

(Видео, фото) Сузбиена организирана криминална група што криумчарела мигранти, приведени 10 лица

CENTAR MKD
На 15.10.2020 година, од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за криминалистички истраги, Национална единица за сузбивање на криумчарење мигранти...
CentarМакедонија

Врие полиција во Сарај – Голема акција на сообраќајната полиција!

CENTAR MKD
Бројни полициски патроли вечерва го тресат Сарај, дознаваме од нашите читатели. Сообраќајната полиција ги контролира сите возила и на големо се казнуваат сообраќајни прекршоци. По...