10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Струмица
МАКЕДОНИЈА

Расчистено убиството во Струмица, сторителите се лишени од слобода

M T
На 06.07.2022 во 05.10 часот, во Радовиш, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Струмица – Полициска станица Радовиш ги лишиле од слобода...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Костадинов на 24: Во изминатите 16 години Струмица од слепо црево на југоистокот, стана град со кој сите се гордееме

M T
„Струмица во овие 16 години има локална власт предводена од СДСМ и нижи низа успеси и процеси. Од општинската инфраструктура во градот и населените места,...
МАКЕДОНИЈА

Заев од Струмица: Ова е веќе европски град, Струмица беше моторот во битката со режимот и во напредокот кон Европа

M T
„Струмица стана европски град уште пред многу години покажувајќи им на сите како се работи најдобро. Струмица беше и моторот во битката со режимот и...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев од Струмица: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ зборуваат за некаква нова иднина – стара режимска матрица и нова идина не одат заедно

M T
„Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се расфрлаат со бројки за проекти за некаква нова иднина. Стара режимска матрица, стари режимски кадри и нова идина не одат заедно....
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев од Струмица: На 17 октомври овде ќе се случи ,,по СДСМ – СДСМ“ и „по Коста – Костадин”!

M T
Немам дилема, Костадин Костадинов ќе биде новиот градоначалник на Струмица, а на чело со Марјан Даскаловски ќе го предводиме и новиот Совет во Општина Струмица,...
МАКЕДОНИЈА

Тешко повреден велосипедист при сообраќајка во Струмица

M T
На 01.09.2021 во 11.45 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од ул.„Маршал Тито“ со ул.„Димитар Цветинов“ во Струмица, патничко моторно возило „цитроен...
МАКЕДОНИЈА

Зајакнати контроли за да се спречат опожарувања на депонијата Доброшинци кај Струмица

M T
Државниот инспекторат за животна средина спроведе вонреден инспекциски надзор на депонија лоцирана во близина на селото Добрашинци што се користи за отстранување на отпадот од...
КОРОНАВИРУСТЕМАЛОКАЛНО

Струмица станува жариште: Нови 15 случаи, вирусот е активен кај дури 245 лица

CENTAR MKD
Нови 15 случаи на коронавирус се регистрирани во Струмица во изминатото деноноќие. Во моментов активни се дури 245 случаи на коронавирус, бројка што ја става...
МАКЕДОНИЈА

Коста Костадинов: Тежок ден за мојата Струмица…

CENTAR MKD
Фејсбук статус на пратеникот Коста Костадинов: Тежок ден за мојата Струмица… На овој голем празник Мала Богородица сакам само да упатам апел на силно лидерство,...
МАКЕДОНИЈА

Полицијата спречи нов инцидент во струмичката болница, почина деветмесечно дете

CENTAR MKD
Попладневно околу 16 часот на детското одделение при струмичката болница починало деветмесечно бебе од село Банско. Набрзо потоа интервенирала полицијата која спречила инцидент, откако еден...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Драма во Струмица: Украдено тело на починат од инфективно во Струмица

CENTAR MKD
Утрово група струмичани украле тело на мртов човек од инфективната клиника во болницата во Струмица. Според информациите пациентот кој бил во амбулантата во Струмица во...
ТЕМАМАКЕДОНИЈАИЗБОР

Врие и во струмичкиот огранок на ВМРО ДПМНЕ: “Бевме поразени и тоа не заради лошото владеење на Заев и СДСМ”

CENTAR MKD
Зоран Заев кој беше критикуван дека го сменил името, дека дозволил двојазичност или дека склучил штетен договор со Бугарија, повторно ќе ја води владата, изјави...
МАКЕДОНИЈА

Тешка сообраќајка кај Струмица – шест пожарникари извлекуваат повредени патници (ФОТО)

CENTAR MKD
Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случила на регионалниот пат Струмица – Валандово, откако се преврти комби возило. Шестмина припадници на противпожарната служба на Струмица со...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Заев од граѓанската трибина: Струмица вечерва ечи, полната сала ја охрабрува цела држава да продолжи по прав пат!

CENTAR MKD
Бев во целиот свет, но само дома си е дома, најубаво е во Стрмуца, со овие зборови претседателот на СДСМ, Зоран Заев, го започна своето...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Костадинов: Oва е сликата која што ја потврдува огромната победа на СДСМ

CENTAR MKD
Ова е сликата што потврдува дека навистина сме на прав пат, дека сме сплотени, сликата што мотивира, која потврдува дека на 12- ти април ќе...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев го повика Мицкоски да дојде во Струмица: Да дојде тука да го види предавникот Заев кој што се откажал од егејците, бежанците, да оди во бежанскиот парк да го види споменикот

CENTAR MKD
– Не му поминуват лагите на Мицкоски затоа што се знае, еве да го повикаме ние струмичани и да дојде тука. Кај нас викаат од...
МАКЕДОНИЈА

Видео: Премиерот Зоран Заев се поклони пред струмичани

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев вечерва во спортската сала во Струмица се поклони пред струмичани, каде што се оддржува трибината на СДСМ наречена На Прав Пат....
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Јаневски на граѓанската трибина: Струмица е на прав пат, реализиравме бројни проекти, го решивме проблемот со сместување на децата во градинките

CENTAR MKD
Струмица со одбра правиот пат и Струмица сигурно ќе успее, истакна градоначалникот на Струмица Коста Јаневски на граѓанската трибина на СДСМ под мотото „На прав...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

(видео) Костадинов открива: Над 1 милион евра за опашки на споменици потрошила бившата власт на ВМРО ДПМНЕ

CENTAR MKD
Единствено нешто што можам да им го признаам е што направија конкретно да ја обноват опашката на Бикот, порача Костадин Костадинов пратеник на СДСМ. МАтематиката...