16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » малолетничка
МАКЕДОНИЈА

Тешко повредена малолетничка во Виница, откако во неа удрил „цитроен“

M T
На 07.12.2021 во 06.55 часот на ул.„Браќа Миладинови“ во Виница, патничко возило „цитроен“, со винички регистарски ознаки, управувано од Ј.С.(54) од Виница, удрило во малолетен...
МАКЕДОНИЈА

Малолетничка од Кочани тешко повредена откако непознато возило удрило во неа и побегнало

M T
Непознато патничко возило удрило во малолетен пешак во Кочани и побегнало од местото на несреќата, соопшти полицијата. Имено вчера во 17.10 часот во Полициската станица...
МАКЕДОНИЈА

Стружанец на мотоцикл тешко повреди малолетничка во Охрид

M T
Во попладневните часови на 2 септемеври во охридската полиција било пријавено дека на улицата АСНОМ во Охрид, мотоцикл марка „бмв“ со бугарски регистарски ознаки, управуван...