30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » марихуана
Македонија

Жител на неготинско Криволак осомничен за производство на марихуана

M T
Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство...
Македонија

Приведени дилери во Битола, затекнати при купопродажба на кокаин и марихуана

M T
На 15.06.2022 околу 22.00 часот пред угостителски објект на ул.„Новачки Пат“, полициски службеници од СВР Битола – Одделение за криминалистичка полиција – Отсек за недозволена...
Македонија Во тренд...

Претрес во Куманово, приведени двајца дилери затекнати како пакуваат кокаин, хероин, околу килограм марихуана…

M T
На 15.06.2022 во 21.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје ги лишиле од слобода Н.В.(22) од...
Свет

Тајланд го легализира одгледувањето марихуана, владата донира садници

M T
Одгледувањето и поседувањето марихуана во Тајланд од денеска е декриминализирано, а министерот за здравство на таа земја најави дека од утре ќе подели милион садници...
Македонија

Приведени дилери во Дебар, пронајдена е марихуана

M T
На 14.04.2022 на излезот од Дебар кон Маврово, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар во кооординација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи...
Македонија

Претрес во Струмица, пронајдена марихуана, приведен дилер

M T
На 08.04.2022, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода А.Ф.(32) од Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена...
Македонија

Во Ресен приведен дилер од прилепско, запленет 1 килограм марихуана

M T
На 22.03.2022 во 14.25 часот во Ресен, на ул.„Корчуланска“, од страна на полициски службеници од Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Ресен бил лишен...
Македонија

Се бара притвор за гостиварец фатен со 59 грама марихуана

M T
Гостиварското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 20-годишен жител на селото Равен за кого постои сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во...
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница, пронајдена и марихуана

M T
На 15.12.2021 во 02.20часот на ул.„Ѓорче Петров“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Ш.(22) од Скопје затоа што за него бил распишан...
Македонија

Пронајдена марихуана во вредност од над 500.000 евра во дебарско

M T
Денеска (18.11.2021) во 01.05 часот на Банишко поле, во близина на граничната линија со Република Албанија, во атар на село Аме, дебарско, полициски службеници од...
Македонија

Скопјанец осомничен во Прилеп за недозволена трговија со над 45 килограми марихуана помешана со тутун

M T
Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од Скопје, на возраст од 31 година, кое е осомничено за кривично...
Македонија

Предложен притвор за скопјанецот што одгледувал марихуана во станот на својот покоен дедо

M T
Скопското Основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истрага против 33-годишен скопјанец осомничен за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Како...
Македонија

Постапка против одгледувачи на марихуана од Гевгелија, имале 380 стебла

M T
Гевгелиското основно јавно обвинителство започна постапка против четири лица, едно од селото Негорци и тројца од Гевгелија, поради сомнение дека сториле кривично дело – неовластено...
Македонија

Запленета марихуана вредна околу 150.000 евра, уапсени двајца поранешни вработени во МВР

M T
Полицијата заплени марихуана вредна околу 150.000 евра. Дрогата од Албанија преку Македонија требало да стигне во Грција, а организатор на криминалната група инволвирана во меѓународниот...
Македонија

Приведен дилер на дрога, запленети кокаин и марихуана, изготвена кривична пријава

M T
Денеска (09.07.2021) Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против Р.В. (50) од село Добрејци, струмичко, поради постоење основи...
Свет ТОП ВЕСТИ

Пронајдена плантажа со марихуана вредна милијарда долари во Калифорнија

M T
За време на операцијата, која трае околу десет дена длабоко во ридовите на пустинската област во близина на Лос Анџелес, беа запленети 16 тони марихуана....
Свет

(Видео) Српската полиција заплени 80 килограми марихуана и објави снимка од акцијата

M T
Полицијата во Србија заплени 80 килограми марихуана и објави видео од апсењето на 37-годишниот М.Р. кој е осомничен за неовластено производство и дистрибуција на наркотици....