Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Делчево

Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Короната коси на истокот – починаа 3 жени од Кочани и Делчево, најмладата имаше 49 години

CENTAR MKD
Три жени починаа од ковид 19 во штипската болница изминатото деноноќие. Според информациите најмладата жена имала 49 години, а останатите по 61 и 81 година....
Centar Македонија Во тренд...

Над 60 санкции за еден час во Делчево и Берово, над 14.000 за помалку од месец во државата

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и...