9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тетовско
Македонија

Приведено лице од тетовско по распишани потерници

M T
На 09.11.2021 околу 10.30 часот во тетовско Доброште, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле 32-годишниот Д.И. од ова село....
Македонија

Две рачни бомби од Втората светска војна пронајдени во тетовско

M T
На 03.11.2021 во 16.00 часот во СВР Тетово, А.М.(52) од с.Присојница, тетовско, пријавил дека во нива пронашол две неексплодирани рачни бомби од италијанско производство, со...