22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » нож
Свет

Двајца полицајци прободени со нож во центарот на Лондон

M T
Двајца полицајци се повредени денеска во напад со нож на улица во центарот на Лондон, а напаѓачот е уапсен, соопшти тамошната полиција. Градоначалникот на Лондон,...
Македонија

Четиринаесетгодишник со нож ѝ се заканувал на аптекарка, го одзел прометот и ја удрил со тврд предмет

M T
Скопското обвинителство до кривичниот суд во Скопје достави Барање за поведување подготвителна постапка против дете поради разбојништво. На 23 мај, 14-годишното дете, влегло во аптека...
Македонија

Обвинение за гостиварец кој со нож нападнал човек, чие возило било паркирано до патот

M T
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог протв 40-годишен жител на Форино кој се товари дека сторил кривично дело – Загрозување со опасно орудие при...
СветТОП ВЕСТИ

Полицијата во Париз убила лице кое ги нападнало со нож на железничка станица

M T
Француската полиција утрово уби едно лице кое со нож нападна полицајци на железничката станица во Париз Гар ду Норд, изјави францускиот министер за транспорт Жан...
Македонија

Штипjанец се обидел со нож да ја убие малолетната вонбрачна сопруга

M T
Oсновното јавно обвинителство Велес отвори истрага против 19-годишно лице од Штип за кривично дело убиство во обид при вршење семејно насилство. Осомничениот Е. А. дошол...
Македонија

Се бара притвор за скопјанецот кој уби со нож момче во Ново Село

M T
Скопското обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за убиство. -Осомничениот 30-годишник, по претходна вербална расправија, на 29 јуни со умисла лишил...
Свет

Нов напад во Германија, маж прободел двајца минувачи со нож

M T
Германската полиција започна потрага, во која учествуваат и хеликоптерски единици, по напаѓачот кој утрово избоде двајца случајни минувачи во градот Ерфурт. Двете жртви на овој...