29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : ресен

Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Скопје на врвот според број на заразени, во Битола короната забрзано се шири – Еве во кои градови е најкритично

CENTAR MKD
Според завршените епидемиолошки анализи во моментов на вкупни и активни случаи на коронавирус по градови е следна: •Скопје 11941, активни 3551• Куманово 2161, активни 337•...
Коронавирус Centar

Се распламтува коронавирусот во Преспа: Регистрирани 10 нови случаи, од почетокот на пандемијата бројката надмина 200

CENTAR MKD
10 нови случаи на коронавирус се регистрирани во Ресен во последново деноноќие, со што ова е највисока бројка за еден ден од јуни регистрирана во...
Коронавирус Centar Македонија

8 новозаразени од коронавирус во Ресен – највисока бројка на регистрирани во еден ден од јуни

CENTAR MKD
Во Ресен денеска се регистрирани 8 нови случаи на инфекцијата од коронавирус, што е највисока бројка за еден ден од јуни. Во моментов на ниво...
Коронавирус Centar Локално

Во Ресен забележан 1 нов случај на коронавирус

CENTAR MKD
Нов еден случај на коронавирус е забележан во Ресен, информира Министерството за здравство. Досега во Ресен регистрирани се вкупно 168 случаи, додека активни се 9....
Centar Локално

Ресенскиот портал Prespasky.com наполни 15-години, основан е како прв интернет регионален интернет портал во Македонија!

CENTAR MKD
Ресенскиот интернет Prespasky.com на 7-ми јули 2020 наполни точно 15 години постоење. Порталот Prespasky започна со работа во далечната 2005-та година на 7-ми јули, како...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

8 починати и 134 новозаразени, од кои 7 новозаболени има во Ресен – Најнови детали за ситуацијата со коронавирус во Македонија

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1173 тестирања, а регистрирани се 134 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-97, Куманово-5, Прилеп-1,...
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Коронавирусот зема замав во Преспа: Едно лице почина, а пет се заразени

CENTAR MKD
За три дена откако во Преспа се бележи првиот заразен од коронавирус, бројката се зголеми на вкупно 5 лица, од кои едно лице почина. Првиот...
Коронавирус Centar

Ресен – еден од неколкуте градови во Македонија каде нема ниту еден заразен од коронавирус

CENTAR MKD
Според мапата на Институтот на јавно здравје нема ниту едно заболено лице во Ресен, Берово, Виница, Делчево, Свети Николе, Виница и Валандово., заклучно со вчера,...