21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дрога
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Пронајдена дрога во Битола и Прилеп, приведени три лица

M T
На 18.10.2022 на ул.„Партизанска“ во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода В.И.(47) и Г.Т.(46), двајцата од Битола, затоа...
МАКЕДОНИЈА

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

M T
На 20.09.2022 во Прилеп, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп – СВР Битола го лишиле од слобода Е.Д.(35) од Прилеп....
МАКЕДОНИЈА

Приведени четири лица на подрачје на Чаир и Бутел, пронајдено оружје, дрога…

M T
На 16/17.09.2022 во периодот од 20.00 до 01.00 часот на подрачје на општините Чаир и Бутел, постапувајќи по оперативен план, полициски службеници од Полициските станици...
СВЕТ

Во телата на петмина Иранци биле пронајдени околу седум килограми дрога

M T
Петмина ирански државјани биле уапсени во полициска акција во источниот турски град Ерзурум, откако во нивните тела биле пронајдени 683 капсули со дрога тешки 6.955...
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

M T
На 14.09.2022 во 21.30 часот на ул.„Козле“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје ги лишиле од слобода В.З.(21) и О.С.(25),...
МАКЕДОНИЈА

Приведен дилер на наплатната станица Сопот, пронајдена дрога

M T
На 14.09.2022 во 16.30 часот на наплатната станица Сопот, на автопатот „Пријателство“ полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.Д.(38) од Велес. При...
МАКЕДОНИЈА

Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведени две лица

M T
На 12.09.2022 околу 23.00 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево ги лишиле од слобода Ф.М.(28) и А.И.(34), двајцата од Кичево. При претрес...
МАКЕДОНИЈА

Пронајдена дрога во тетовско, приведени три лица

M T
На 05.09.2022 во 22.00 часот на регионалниот пат Тетово-Скопје, кај клучка Групчин, полициски службеници од Полициското одделение Групчин лишиле од слобода двајца малолетници од Тетово...
МАКЕДОНИЈА

Претреси во Скопје, пронајдена дрога и украдени предмети, приведени две лица

M T
На 31.08.2022 во 19.45 и 22.00 часот, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за внатрешни работи Аеродром и Драчево ги лишиле од слобода М.Ж.(19)...
МАКЕДОНИЈА

Претрес во Скопје, пронајдена дрога и апарати за лабараторија за производство на марихуана

M T
На 30.08.2022 во Скопје, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.К.(35) од Скопје. При претрес во неговиот...
МАКЕДОНИЈА

Приведен дилер на дрога баран со потерница за издржување казна затвор од 18 месеци

M T
Денеска (29.07.2022) во 10.15 часот на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(47)...
МАКЕДОНИЈА

Пронајдена дрога, приведени девет лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран

M T
Во периодот од 20.30 часот на 03.07.2022 година до 02.30 часот на 04.07.2022 година, за време на одржување на музичка манифестација во Стар Дојран, полициски...
МАКЕДОНИЈА

Пронајдена дрога во угостителски објекти во Скопје, приведени седум лица

M T
Ноќта 16.06./17.06.2022, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје извршиле контроли во повеќе угостителски објекти...