Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » социјална заштита

Tag : социјална заштита

Македонија

Царовска: Реформата на социјалната и детската заштита е со долгорочни ефекти

CENTAR MKD
Министерската за труд и социјала Мила Царовска вечерва во „То тема“ на Телма ТВ зборуваше за реформите на системот за социјална и детска заштита. Реформата,...