6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » малолетници
Македонија

Уапсени тројца малолетници од Велес, планирале кражба во паркирани возила

M T
На 04.09.2022 во 05.35 часот на ул.„8-ми Септември“ во Велес, полициски службеници од СВР Велес лишиле од слобода три малолетни лица од Велес. Тие биле...
Свет

Учителка од Италија уапсена поради секс со малолетници

M T
Италијанската полиција уапсила 45-годишна наставничка во основно училиште поради малолетничка порнографија и сексуална експлоатација на малолетници. Наставничката од провинцијата Бари намамувала малолетници преку социјалните мрежи,...
Македонија

Малолетници киднапирале и нападнале девојче во Шуто Оризари

M T
Девојче од скопската населба Шуто Оризари било физички нападнато од страна на две малолетни лица, соопшти МВР. „Приведени се двајца малолетници и со нив е...